Namechk.com (web)

Namechk.com

Namechk.com
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Namechk.com servisi ile, web sitelerinde kullanmak istediğiniz kullanıcı adının uygun olup olmadığını tek bir sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz.

Namechk.com, üyelik gerektiren web sitelerinde kullanmak istediğiniz kullanıcı adının boşta olup olmadığını kontrol edebileceğiniz bir web servisidir.

Eğer her web sitesinde aynı kullanıcı adını kullanıyorsanız ya da kullanacaksanız, her web sitesini ayrı ayrı kontrol etmek uzun zaman gerektiren bir iş. Bu amaçla kurulan web sitesi, 157 farklı sitede belirttiğiniz kullanıcı adını arayarak, boşta olup olmadığını kontrol ediyor. Siz de hangi sitelerde kullanılabilir olduğunu görüp, ona göre hareket edebiliyorsunuz.

Siteye ilk girdiğinizde karşınıza en popüler web servisleri çıkıyor. Eğer arama kriterini değiştirmeyip, üst kısımdan kullanıcı adınızı yazarsanız sadece popüler sitelerde arama yapıyor. Arama kutusunun altında bulunan “Show All (157)” bağlantısına tıkladığınızda ise sistemde kayıtlı 157 sitede arama yapabilirsiniz.

Namechk.com servisini aynı zamanda bir kullanıcının hangi sitelerde kayıtlı olduğunu görmek amacıyla da kullanabilirsiniz. Arama yaptıktan sonra “Taken” yani “Kullanılıyor” olarak değişen logoların üzerine tıklayarak direkt olarak kullanıcı profiline erişebiliyorsunuz. Ayrıca, yazmış olduğunuz kullanıcı adına ait boşta olan alan adlarını aynı sayfa üzerinden görebilmeniz de mümkün.

YORUMLAR