WeChat (web)
WeChat
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    879

  • Üretici

    Tencent Mobile International Ltd.

WeChat arkadaşlarınızla ve ailenizle mesajlaşmanız için pratik bir çözüm sunan bir yazılımdır

WeChat, dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen aynı isimli mobil anlık mesajlaşma yazılımının bilgisayarlar üzerinde kullanılabilen versiyonudur.

Uzun bir süredir Android ve iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarımızda WeChat uygulamalarını kullanabiliyor, arkadaşlarımızla yazışabiliyorduk. Fakat WeChat uygulamaları maalesef bilgisayarlarda kullanılamıyordu. Yeni yayınlanan bu WeChat bilgisayar arayüzü sayesinde bilgisayarımızın başında olduğumuz anlarda WeChat uygulamasını veya WeChat PC versiyonunu kullanan arkadaşlarımızla haberleşebiliyoruz.

WeChat temel olarak internet tarayıcınız üzerinden çalışan bir web servisi olarak tasarlanmış. Hizmetten yararlanabilmeniz için önceikle mobil cihazlarınızda yüklü olan WeChat uygulamasını bu bilgisayarınızda çalışan WeChat masaüstü versiyonu ile eşleştirmeniz gerekiyor. Sonrasında WeChat arkadaş listeniz tarayıcınızda açık olan WeChat web servisi üzerinde görüntülenebiliyor ve mesajlaşabiliyorsunuz. WeChat web servisi klasik emojilerin ve ifadelerin yanında özel ifadeleri de destekliyor.

WeChat'ın mobil uygulaması ile WeChat web servisini eşleştirmek için mobil cihazınızdaki "Keşfet" menüsüne dokunarak "QR Kodunu Tara" seçeneğini seçin. WeChat web servisini açtığınızda karşınıza çıkan QR kodunu mobil cihazınızda WeChat üzerinde açılan kamerayı kullanarak tarayın. Bu adımdan sonra telefonunuzda eşleştirme işlemini onaylayın ve WeChat'ı bilgisayarınızda kullanmaya başlayın. WeChat'i bilgisayarınızda nasıl kullanabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki resmi anlatımımıza da göz atabilirsiniz:

WeChat Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR