WeChat Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Yazımızda WeChat'i bilgisayarınızda nasıl kullanabileceğinizi resimli olarak anlatıyoruz

WeChat Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

Merhaba Tamindir takipçileri. Eğer akıllı telefonlarınızı kullanarak sıkça arkadaşlarınızla veya ailenizle mesjalaşıyorsanız WeChat'a yabancılık çekmeyeceksinizdir. Yaygın olarak kullanılan bu mobil anlık mesajlaşma uygulaması nihayet masaüstümüzde de çalışan bir web servisini hizmete soktu ve kullanıcılara bilgisayarları üzerinden WeChat kullanarak mesajlaşma imkanı verdi. WeChat web servisi aslında kendi başına çalışan bir hizmet değil. WeChat bilgisayar versiyonunu kullanmak için mobil cihazlarınızda kullandığını WeChat uygulamasını WeChat PC versiyonu ile eşleştirmeniz gerekiyor. WeChat web servisini kullanmaya başladıktan sonra bilgisayarınız üzerinden WeChat arkadaş listenize erişebiliyorsunuz ve mobil cihazlarında veya bilgisayarlarında WeChat kullanan arkadaşlarınızla yazışabiliyorsunuz. Biz de bu işi nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda resimli olarak anlatacağız. 

WeChat'ı bilgisayarınızda kullanmaya başlamadan önce mobil cihazlarınızda en güncel WeChat sürümünün yüklü olması gerekiyor. Güncel WeChat sürümünü indirmek için bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

WeChat mobil uygulamasını güncelledikten sonra uygulamayı telefonunuz üzerinden açın ve ana pencerede alt bölümdeki "Keşfet" başlığına dokunun:

Keşfet menüsü açıldıktan sonra seçenekler arasından "QR kodunu tara" seçeneğinin üzerine dokunun:

Bu adımdan sonra kameranız açılacak ve bir barkod tarayıcı karşınıza çıkacak. Şimdi bilgisayarınız üzerinden aşağıdaki bağlantıyı kullanarak WeChat web servisini açın:

Servis açıldıktan sonra monitörünüzde bir QR kodu belirecek. Bu QR kodunu mobil cihazınızda WeChat uygulaması üzerinde açılan kamerayı kullanarak taratmanız gerekiyor. Bunun için kameradaki kare şeklindeki barkod tarama bölümünü monitörünüzdeki QR koduna odaklayın ve kısa bir süre bekleyin:

QR kodu tarandıktan sonra karşınıza bir onay ekranı gelecek. Bu ekranda "Log in on web" seçeneğini seçin: 

Artık WeChat'ı masaüstünüzde kullanmaya başlayabilirsiniz. Umarız yazımız size yardımcı olmuştur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşçakalın.

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR