CafeControl 5.0 Professional Demo (windows)

CafeControl 5.0 Professional Demo

CafeControl 5.0 Professional Demo
DENEME SÜRÜMÜ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    11,611

  • Üretici

    24 Ayar Yazılım

CafeControl 5.0 Professional yeni gelişmiş özellikleri ve kullanım kolaylığı ile sizi kendine hayran bırakacak.Entegre içerik flitremele ve site filitreleme özelliği ile gayri ahlaki ve yasadışı sitelere girişleri engeller.

Bir cafe programı olarak ücret hesaplama ve monitörleri kilitleme gibi temel özelliklerin yanında; explorer''ı kontrol altında tutma, masalarda fiyatları gösterme, fiyat sınırlaması koyma ve otomatik kapatma özelliklerine de sahip. Bu bedava sürümdür. Eğer kayıtlı kullanıcı olursanız monitörler kilitlendiğinde sizin istediğiniz bir animasyonu oynatabilirsiniz.

Üretici Açıklaması:

CafeControl 5.0 Professional yeni gelişmiş özellikleri ve kullanım kolaylığı ile sizi kendine hayran bırakacak.Entegre içerik flitremele ve site filitreleme özelliği ile gayri ahlaki ve yasadışı sitelere girişleri engeller. Bir Internet Cafe veya PlayStation Cafe sahibinin en iyi yardımcısı ve dostu olacak. Özelliklerini incelemeden kesinlikle karar vermeyin.

CafeControl 5.0 Professional sürümü CafeControl 4.0 ve 3.0'da bulunan bütün özellikleri kapsar ve tıpkı 4.0 ve 3.0 sürümünde olduğu gibi bilgisayarı bilen bilmeyen herkesin kullanabileceği kadar basit ve anlaşılır olarak hazırlanmıştır. CafeControl'ün bu basit görüntüsü sizi yanıltmasın çünkü bu basit görünümün arkasında çok yetenekli ve sağlıklı bir alt yapı mevcuttur. Detaylarını incelediğinizde kullanım basitliği ile yetenekleri arasındaki büyük uçurumu göreceksiniz.

CafeControl 5.0 Pro özelliklerine genel olarak değinecek olursak öncelikle bir çok internet cafe nin sıkıntısı olan enerji tüketimini en az seviyeye düşürür ve aynı özelliği sayesinde bilgisayarlarınızın kullanım ömürlerini uzatır, eğer her zaman cafenizin başında duramıyorsanız uzaktan cafenizin o andaki gelir ve giderlerini hatta geçmiş işlemlerini internet üzerinde izleme imkanına sahipsiniz, Çeşitli promosyonlar yaparak daha çok müşteri çekme olanağını da sizlere sunar, PlayStation'larınız varsa bunları da CafeControl ile entegre olarak çalışan Cihazımız sayesinde kontrol altına alabilirsiniz. Abone Müşteriler tanımlayarak abonelerinizin bakiyelerini takip edebilir abone müşterilerinize indirimler uygulayabilirsiniz.

CafeControl 5.0 Professional Özellikleri:

Genel Yönetim Özellikleri.
Arayüz seçimi.
Web İçerik Filtreleme ve Site Filtreleme
Uzak Yönetim Özelliği
Kullanıcı İşlemleri.
Saat İskontoları.
Ticket Sistemi.
Abone Müşteri Sistemi.
Emanet Sistemi.
Reklam(Promosyon) Sistemi.
Salon Sistemi.
Online Durum İzleme Sistemi.
PSControl Cihazı.
Müşteri Bekletme Sistemi.
Kasa ve Raporlama Sistemi

Arayüzler :

CafeControl 5.0 artık her türde kullanıcının rahatlıkla kavrayıp anlayabildiği ve bütün gelişmiş özelliklerinin kullanılabildiği Pratik Arayüzünün yanı sıra Klasik Arayüzüde sizlere sunmaktadır. CafeControl Klasik arayüzü ile tek simge üstünde Masa hesabının açık olup olmadığını açıksa hangi durumda açık olduğunu, süreli olup olmadığını, hesap tutarını ve client bilgisayarın bağlantı durumunu gösterebilir. Bu sayede bir ekranda 100'den fazla masanın durumunu görme imkanı sağlar. İster Pratik Arayüzü ister Klasik Arayüzü kullanın CafeControl'ün gücünü ve farkını göreceksiniz.

Genel Yönetim Özellikleri:
CafeControl hesap açıp kapatma sistemi olabilecek en basit, kolay ve anlaşılır olarak hazırlanmıştır. Açtığınız hesaplara çok pratik yollarla süreler tanımlayabilirsiniz hesap açık iken hesaplara süre tanımlayabilir, abone müşteri tanımlayabilirsiniz. CafeControl Bir hesap kapandıktan sonra bilgisayarda açık olan bütün programları kapatabilir (Knight Online dahil) . Bir masanın hesabı sizin belirlediğiniz süre içerisinde ( 5.dk. gibi ) müşteri için açılmazsa bilgisayarı otomatik olarak kapatır böylelikle enerji tüketimini en az seviyeye indirebilir ve bu sayede bilgisayarlarınızın kullanım ömürlerini uzatabilirsiniz. CafeControl hesapların tanımlanan süreleri bittiğinde otomatik olarak kapatabilir veya sizden bir yanıt bekleyebilir ayrıca bir masanın hesabı bitmeden sizin belirlediğiniz süre kadar önce müşteriye uyarabilir. Müşterileriniz kapalı bilgisayardan size açma istekleri gönderebilir. Masalardan sipariş verebilir, Yardım isteyebilir, mesaj gönderebilir, Abone Müşteriler özet durumlarını görebilir, Ticket kullanıcıları ticket durumlarını görebilir kendi şifrelerini değiştirebilir. Dilerseniz bir hesap kapandığında bilgisayar'ın yeniden başlamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca müşterilerin sipariş verme, yardım isteme, Açma istekleri gönderme özelliklerini kısıtlayabilirsiniz. Masalara ayrı ayrı saat ücretleri tanımlamanızda mümkün, İçerik Fİlitreleme ve Web Sitesi Filitrleme özelliğini masaya özel olarak kapatabilirsiniz ve tanımladığınız saat iskontolarını belirli masalar için devre dışı bırakabilirsiniz.. Bir veya birkaç masanın hesabını başka bir masaya devrederek bir kaç kişinin hesabını tek elden alabilirsiniz. Farklı hesap açılışlarını farklı sesler ve farklı renkler ile görebilirsiniz(Ticket, Teknik, Misafir ve Normal Hesap açılışları).

(Hesap Açılış Türleri:
Normal Açılış: Adından da anlaşılabileceği üzere standart ve abone müşterilere açılan hesaptır.
Misafir Açılışı: Bu Hesap açılış türünde herhangi bir süre tutar hesabı yapılmaz hesaba ürün satışı yapılamaz. kasada misafir kullanım süresi olarak gösterilir. ( Misafir Kullanım imkanı ayarlarda belirlenen aylık misafir süresi ile sınırlıdır. Ay içinde ayarlanan süre aşılması durumunda ay bitinceye kadar misafir açılışı yapılamaz. Aylık misafir süresini sadece Yönetici türünden kullanıcılar tanımlayabilir veya değiştirebilir.
Ticket Açılışı: Ticket Açılışı Satılan ticket'lar ile yapılan açılışlardır. Ticket açılışları sadece Müşteri masası tarafından Ticket açılışı menüsünden yapılabilir. Ticket'lar hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.
Teknik Açılış: Teknik açılış Teknik türde tanımlanmış kullanıcılar tarafından sadece müşteri masası tarafından teknik açılış menüsünden yapılabilir. Teknik açılış sadece sorun giderme maksatlı hesap açılışıdır. Teknik Hesap kullanım süreleri kasada gösterilir. Kullanıcı sistemi, yetkilendirme ve kullanıcı türleri hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.)

CafeControl sayesinde bir veya birkaç masaya birden istediğiniz bir veya bir kaç dosyayı gönderebilirsiniz. Hesaplara mazeret süreleri tanımlayabilirsiniz böylelikle müşterilerinizden fazla veya eksik hesap almak zorunda kalmayacaksınız dolayısı ile kasa hesaplarınız da sorunlar yaşamayacaksınız. Mazeret süreleri kasa raporunda gösterilir. CafeControl 5.0 Bir hesabı açtığınızda Bilgisayar ağınıza Magic Packet(Sihirli Paket) göndererek hesabını açtığınız bilgisayarı açar(Gücünü açar) böylelikle 4.0 da bulunan Wake On Lan Sitemi daha kullanışlı hale getirilmiştir. Dilerseniz kılavuzlu olarak da bir bilgisayarı oturduğunuz yerden masa numarasını girerek açabilirsiniz. Bir bilgisayarın ekran görüntüsünü görebilir, çalışan program listesini alabilir ve bu programlardan istediğinizi kapatabilirsiniz. İstediğiniz bir bilgisayarı kapatabilir veya yeniden başlatabilirsiniz. Tek tuş ile o anda hesabı kapalı olan bilgisayarları kapatabilirsiniz.

Web İçerik Filtreleme ve Site Filtreleme:

CafeControl müşteri bilgisayarlarında içerik ve site filtrelemesi yapabilir. CafeControl belirlediğiniz kelimelerin geçtiği siteleri otomatik olarak yasaklar ayrıca sizin belirlediğiniz siteleri de kelime yani içerik kontrolü yapmadan siteye girişi yasaklar veya izin verdiğiniz sitelerde içerik kontrolü yapmadan siteye girişe izin verir. CafeControl'ün bu özelliği sayesinde gayri ahlaki ve devletin bütünlüğünü tehdit eden ve bölme amaçlı sitelere girişi yasaklayabilirsiniz. İlgili kanunlarla Internet Cafe'lerde kullanılması zorunlu olan içerik filtrelemesine de CafeControl ile birlikte sahip olmuş olursunuz böylelikle kanuni bir sorumluluğu yerine getirmiş olursunuz.

Uzak Yönetim:

CafeControl Uzak yönetim özelliği ile müşteri makinalarınızdaki işlemleri oturduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz. CafeControl Uzaktan Yönetim Özelliği müşteri bilgisayarlarını anlık olarak izleyebilmenizi ve yönetmenizi sağlar. Uzak yönetim sistemi piyasadaki en başarılı ve ücretli uzak yönetim programları kadar hızlı ve performanslı çalışır. Mutlaka incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Kullanıcı İşlemleri.

CafeControl'de üç türde kullanıcı tanımlayabilirsiniz.

Bunlardan birincisi Yönetici türüdür, Yönetici kullanıcısı CafeControl ayarları ve işlemleri üzerinde tüm yetkilere sahiptir.

İkinci kullanıcı türü ise İşletmen kullanıcı türüdür. İşletmen kullanıcısı CafeControl içindeki önemli ayarların ve işlemlerin yetkilendirilebildiği türde kullanıcılardır. İşletmen Kullanıcı tanımlandığında daha önceden belirlenmiş yetki şablonları seçilerek yetkilendirmesi yapılır. Bu sayede bir kaç işletmen türdeki kullanıcıya farklı farklı yetkiler verilebilir.

Kullanıcı türlerinden üçüncüsü ise Teknik Kullanıcı türüdür. Teknik kullanıcı CafeControl'ün sistem giriş pencresinde görüntülenmezler sadece Müşteri bilgisayarlarında oturum açabilirler. Teknik kullanıcının maksadı Müşteri bilgisayalarında oluşan arızaların giderilmesidir. Teknik kullanıcı ile oturum açıldığında CafeControlClient ayarlarına girilebilir çıkış yapılabilir ve CTRL+ALT+DEL tuş kombinasyonu kullanılabilir. Teknik kullanıcın kullandığı oturum süreleri toplamı kasa raporlarında görüntülenir.

Konu ile ilgili olarak yetkilendirme bölümünde işletmenlere verilecek bir veya bir den fazla yetki şablonları hazırlanabilir ve işletmen kullanıcılar tanımlanırken bu şablonlardan biri seçilebilir böylelikle kullanıcıların yetkileri farklı farklı verebilir dilediğiniz zaman ise yetkileri çok pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Saat İskontoları:
CafeControl müşterilerin çok gelmediği veya rekabetin yoğun olduğu saatlerde indirim yapma imkanını sağlar. Örnek olarak saat 14:00 ile 16:00 saatleri arasında %20 indirim uygulayabilirsiniz. Bu indirimleri belirli masalarda devre dışı bırakabilir veya tanımladığınız bu saat İskontosunun hafta sonları devre dışı kalmasını sağlayabilir veya ayarlar kısmından yaptığınız tanımlamaları silmeden saat iskontolarını tamamen devre dışı bırakabilirsiniz.

Abone Müşteri Sistemi.

Abone müşteri sistemi ile müşterilere özel indirimler yapmanız, borç yapan müşterilerinizin borçlarını takip etmeniz mümkün. Bir abone müşteri tanımlarken Müşteri bilgileri girilir ve indirim(İskonto) oranını tanımlayabilir ayrıca müşterinin borç yapabilme özelliğini ayarlayabilirsiniz eğer müşteriye borç yapma izini verirseniz borç limitide tanımlayabilirsiniz. Bir Abone Müşteri Borç limitini aştığında CafeControl ayarlar kısmından yapılan ayara göre Bu müşterinin borç yapmasına izin vermeyebilir, sizi uyarabilir veya bu limiti dikkate almadan müşterinin borç yapmasına izin verebilir. CafeControl'ün bu özelliği sayesinde müşterileriz için cazip hale gelebilirsiniz.

Ticket Sistemi.

Ticket yani bilet sistemi, ticket sistemini kısaca tanımlamak gerekirse Ön Ödemeli Internet Kullanımı olarak tanımlamamız mümkün.
Örnek : Müşteri size 20 YTL ödeme yaparak sizden 10 haneli bir ticket kimliği ve şifre alır ve kullanıma kapalı bir masaya client menüsünden Ticket Oturum açılışını seçerek Ticket Kimliği ve şifresi ile oturumunu size hiç rahatsız etmeden kullanabilir. Müşteri dilediği an kendi oturumunu client menüsünden kapatarak ticket kullanımını sonlandırabilir. Ticket açıldığında otomatik olarak Başlangıç ücreti Ticket tutarından düşülür. Tek Ticket kimliği ile birkaç masada birden oturum açabilir. Ticket şifreleri, Yönetici kullanıcı veya İşletmen kullanıcı tarafından görülemez böylelikle müşterilerinizin kafasında ticket kullanımları ile ilgili bir şüpheye yer verilmez. Ticket kullanıcıları şifrelerini unuttuklarında şifreleri ticket tanımlanırken girilen mail adresine gönderilir. Ticket şifresi ve mail adresini ticket kullanıcısı oturum açtıktan sonra kendisi client menüsünden değiştirebilir. Tanımlanan Ticket'lar kullanımları bitmediği müddetce silinemez.

Emanet Sistemi:

Emanet sistemi cafeniz de web cam kulaklık veya oyun cd si gibi normal de bilgisayar üstünde bulundurmadığınız cihaz ve aksesuarların takibini sağlar dileyen masaya bu emanetlerden birini verdiğinizde emanet bölümünden emaneti işaretleyerek masa oturumu kapatıldığında cafecontrol'ün sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

Reklam(Promosyon) Sistemi:

CafeControl ile cafenize reklam almanız mümkün. Etrafınızda ki esnafların veya daha büyük şirketlerin reklamlarını yapmanız mümkün. Müşterileriniz reklam izleme zorunluluğu yoktur fakat reklam tanımlamaları yaparken müşterilerin reklamları izlemelerini teşvik edecek ücretsiz süre verme imkanını sağlar. Ücretsiz bir kaç dakika vererek müşterilerinize reklamları izletebilirsiniz. Reklamları tanımlarken belirli saat aralıklarında yayınlanmasını sağlayabilir, gösterim sınırı koyabilir, Reklamın ekranda oynama süresini ve hediye dakika süresini tanımlayabilirsiniz. Müşterileriniz reklamları tam ekran olarak izler ve reklam sizin belirlediğiniz süre kadar ekranda kalır, müşteri reklamı izlerken bilgisayarda başka bir işlem yapamaz. Reklamın gösterim süresi bittiğinde reklam otomatik olarak kalkar ve bilgisayar kullanımına izin verilir. Ayrıca bir hesap açıldığında müşteriye reklamlar izleme teklifi yapmanız da mümkün. Müşteri bu teklifi kabul ettiğinde cafecontrol reklam listesi penceresi açılır ve reklamlar girişlerinde tanımlanan küçük banner resimleri ile listelenir. Ve hangi reklamı izlediğinde ne kadar hediye dakika kazanacağı görebilir. izlemek istediği reklamı çift tıklayarak izlemeye bağlayabilir ve ilk seçtiği reklam ın promosyon dakikası kadar hediye dakika kazanır ve bundan sonra izlediği reklamlardan hediye dakika kazanamaz fakat yinede izleyebilir.

Salon Sistemi:

CafeControl ile süre tabanlı masalar dışında sadece ürün satılan salon masaları tanımlayabilirsiniz. Örnek verecek olursak cafenizde bulunan bekleme masalarında veya kafeterya masalarında ürün satışı yapabilirsiniz eğer müşteri salon masasında ödeme yapmadan süre tabanlı bir masaya geçtiğinde satılan ürünlerin hesabını süre tabanlı bir masaya aktarabilirsiniz. CafeControl ile dilediğiniz kadar salon masası tanımlayabilirisiniz.

Online Durum İzleme Sistemi:

Eğer cafenizin başında sürekli duramıyorsanız Online Durum İzleme sistemi tam size göre. http://www.24ayar.net/online/login.asp sayfasından müşteri kod u ve şifrenizle girerek cafe'lerinizin o andaki gelecek tutarlarını, kasa toplamını, açık masa sayısını, açık masaların kaçının normal açılış kaçının ticket, misafir ve teknik olarak açık olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca geçmiş kasalarınızı listeleyebilir kasaların ayrıntılı dökümünü görebilirsiniz.Cafenizin o andaki IP numarasını görebilirsiniz böylelikle eğer IP Cam türündeki bir sistem ile cafenizin görüntülü izleme sistemi kullanıyorsanız IP numarası değişiklerinde IP numarasını öğrenmek için özel bir program kullanmak zorunda kalmaz veya cafe'yi arayıp sormak zorunda kalmazsınız.

PSControl Cihazı:

CafeControl Artık ek bir cihaz sayesinde PlayStation'larınızın görüntülerini açıp kapatabilir. Cihaz'ın kurulumu ve montajı bu işlerden azcık anlayan birisi için çocuk oyuncağı kadar kolaydır. CafeControl bu özelliği ile PlayStation Cafe'ler ve Internet Cafesinde PlayStation bulunduranlar için biçilmiş kaftandır.

Müşteri Bekletme Sistemi.
Bazı zamanlar Internet Cafe'nizin tamamen dolduğu ve üstüne üstlük yeni müşterilerin sıraya girdiği olur. İşte bu sıranın düzenini CafeControl ün Bekletme özelliği ile koruyabilirsiniz. size bir hesabı kapattığınız da CafeControl bekleme listesinde ilk sıradan bulunan kişiyi bu masaya oturtmak isteyip istemediğinizi sorar böylelikle bekleme sistemi otomatik olarak işlemeye başlar. ayrıca bekleme listesinde ki sırayı elle de değiştirebilirsiniz.

Kasa ve Raporlama Sistemi

CafeControl kasayı günden güne sizin belirlediğini saatler arasında yapar ve geçmiş kasa listesinden takip edebilirsiniz. Dilerseniz günlük kasa yerine kasa kapatmayı elle de yapabilirsiniz böylelikle istediğiniz dönemler arasında kasa yapmış olursunuz. CafeControl ün kasası kafanızda soru işaretleri bırakmayacak kadar ayrıntılı bir bakışta neyin ne olduğunu anlayabileceğiniz kadar da basit ve anlaşılırdır. Raporlama sisteminde ise bir çok raporlama çeşidi vardır.

CafeControl'ün özelliklerini başlıklar altında bu şekilde özetleyebiliriz. Ama burada detayına giremediğimiz bir çok ince fikirleri de zamanla anlayacaksınız.

Kullanıcı ve yönetici Şifresi: 242424 | Acil Durum Şifresi: 242424

YORUMLAR