Arşivci

Arşivci

kullanıcı
  • Lisans DENEME SÜRÜMÜ
  • TOPLAM İNDİRME 8,191
  • DOSYA BOYUTU 22.3 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Notus Bilişim Teknolojileri

Arşivci yazılı ve basılı pek çok farklı türdeki belgenin yerel ağ içinde paylaşılmasını ve internet ortamında saklanmasını sağlar. Özellikle evrak, belge takibi ve arşiv yönetimi için hazırlanan program basit bir arayüzle pratik b

Evrak takibi ve arşivleme yönetici olarak kullanılabilen Arşivci, belgeleri dijital ortamda saklamanın yanında yerel ağda paylaşımını da sağlar.

Çok Kullanıcılı Mimari: Sistemde yapılan tüm işlemler kullanıcı bazında gerçekleştirilir ve kullanıcılara yetkiler atanabilir. Kullanıcıların sistemdeki hareketleri, işlem zamanı ile birlikte kayıt altına alınır.

Tarama ve Belge Yükleme: Belgeler, bilgisayara bağlı bir tarayıcı aygıttan taranabileceği gibi önceden taranmış dosyalardan da yüklenebilir.

E-Posta Yoluyla Bildirim: Sisteme kaydedilen belgeler, evrak ile ilişkilendirilen kişilere e-posta yoluyla bildirilebilir. Opsiyonel olarak belgenin orijinali de mesaja eklenebilir.

Sistem İçi Bildirim: Herhangi bir evrak için, ağdaki diğer Arşivci 2.0 kullanıcılarına bildirim yapılabilir ve kullanıcıya özel not iletilebilir.

Vadeli Evrak Uyarısı: Vadeli evrakların vadesi dolmadan önce ilgili kişilere e-posta yoluyla uyarı yapılması sağlanır.

OCR - Optik Karakter Tanıma: OCR Teknolojisi, taranan belgenin içeriğini metin olarak alınmasını sağlar. Belgenin orijinal kopyasının yanı sıra OCR çıktısı da veritabanına kaydedilerek, belge içeriğinden arama yapılabilmesi sağlanır.

Belge Düzenleme Araçları: Sisteme yüklenen belge dosyaları üzerinde kesme, döndürme, parlaklık ayarlama gibi görsel düzenleme işlemleri yapılabilir.

Dosya Biçimleriyle Uyumluluk
: Bilinen tüm görsel dosya biçimleri ile uyumludur. JPG, TIF, GIF, PNG, BMP, PCX, WMF, EMF, TGA, WBMP, JP2, DCX, DCM, PSD, RAW, ICO, JIF, FAX, G3F, G3N biçimindeki dosyalardan belge yüklenebilir.

Çok Sayfalı TIF Dosyaları: Çok sayfalı (multipage) TIF dosyaları ile uyumludur. Çok sayfalı TIF dosyaları sisteme yüklenebilir ve istendiğinde sayfa bazında ayrı ayrı ya da tek TIF dosyası olarak kaydedilebilir.

PDF Kaydetme: Belgenin tüm sayfaları ya da belirtilen aralıktaki sayfaları PDF biçiminde kaydedilebilir. PDF dosyası üzerinde yazdırma koruması, kopya koruması, sıkıştırma orasnı vb. gibi özellikler ayarlanabilir.

Gelişmiş Yazdırma Önizleme: Belgelerin yazdırma önizlemesi yapılabilir, sadece istenen aralıktaki belgelerin yazdırılması sağlanabilir, yazdırma öncesi sayfa boyutları, kenar boşlukları gibi seçenekler kolayca ayarlanabilir.

İşletim Sistemleriyle Uyumluluk: Windows XP, Windows Server 2000/2003, Windows Vista, Windows 7 ile 0 uyumludur. Programın özellikle Vista ve Windows 7 üzerinde çalışması için herhangi bir ek ayar yapılmasına ihtiyaç yoktur.

Geniş Veritabanı Desteği: SQL Server ve MySQL (InnoDB) veritabanı sistemleriyle ile uyumludur. Lisans ücreti ödemek istemeyen kurumlar MySQL veritabanını tercih edebilir.