Comix (windows)

Comix

Comix
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Comix uygulaması ile en sevdiğiniz çizgi romanları tablet ve bilgisayarınız üzerinden okuyabilirsiniz.

Comix, en sevdiğiniz çizgi romanları tablet ve bilgisayarınız üzerinden okumanıza imkan tanıyan ücretsiz bir uygulama. Dijital ortamda çizgi roman okumak klasik yöntemle okumanın yerini tutmaz. Ancak yüzlerce çizgi romana anında ulaşabileceğinizi ve de en önemlisi çizgi romanları cihazınızda tuttuğunuzdan asla kaybolmayacak olmalarını düşündüğünüzde o kadar da kötü bir seçim değil gibi duruyor.

Comix için Windows 8 tabanlı tablet ve bilgisayarınızda kullanabileceğiniz en başarılı çizgi roman uygulaması olduğunu netlikle söyleyebilirim. The Digital Comic Museum’ın yayınladığı onlarca çizgi romanla önyüklü gelen uygulamada çizgi romanlarınızı rahatlıkla okumanızı sağlayan her seçenek mevcut. Çizgi romanları tam ekranda okuyabilmeniz ve de sayfaları çevirebilmeniz çizgi romana dalınca kendinizi tablet ve bilgisayarınız üzerinden değil de gerçekten kağıt üzerinden okuyormuş gibi hissediyorsunuz.

Comix’in en beğendiğim yanı ise OneDrive ve Dropbox entegrasyonu. Bu sayede tablet ve bilgisayarınızda tuttuğunuz çizgi romanların haricinde bulut hesabınıza yüklediğiniz çizgi romanlarınızı uygulamaya tek dokunuşla aktarabiliyor ve hemen okumaya başlayabiliyorsunuz. Uygulamanın eksik gördüğüm bir yanından da bahsetmem gerekirse; CBR, RAR, CBZ, ZIP, 7z formatında sıkıştırılmış çizgi romanları direkt olarak açamıyor; .cbr dosyasını göstermeniz gerekiyor.

Comix, çizgi romanlarını dijital ortamda saklamayı tercih edenlere rahatlıkla önerebileceğim bir uygulama.