FotoZ (windows)

FotoZ

FotoZ
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FotoZ, fotoğraflarınıza konum bilgisi ekleyebileceğiniz, meta verilerini düzenleyebileceğiniz basit bir fotoğraf yönetim uygulamasıdır.

Windows 8 tablet veya bilgisayar kullanıcısı olarak stok fotoğraf uygulaması yeterli gelmiyorsa, hem bulut hesabınızdaki hem de yerel depolama alanınızdaki fotoğrafları organize etme imkanı tanıyan FotoZ’yi kesinlikle denemeniz gerektiğini düşünüyorum.

Microsoft Developer Evangelism ekibinin bir üyesi tarafından geliştirilen FotoZ sayesinde bilgisayarınızdaki, yerel ağınızdaki ve OneDrive’daki fotoğraflarınızı yönetebiliyorsunuz.

Fotoğraflara yakınlaşma, döndürme, kırpma gibi temel düzenleme işlemlerini de yapabileceğiniz uygulamanın en beğendiğim yanı fotoğraflara coğrafi konum ekleme izni vermesi. Bu sayede fotoğraflarınızı gittiğiniz yerlere göre sıralayabiliyor, sevdiklerinizle paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca fotoğraflarınızın meta verilerini düzenleyebiliyor yani fotoğrafınıza başlık atabiliyor, kim tarafından ne zaman çekildiğini belirtebiliyor, açıklama ekleyebiliyorsunuz.

Onlarca fotoğraf arasından aradığınıza kolaylıkla erişebilmeniz için arama bölümü de içeren FotoZ, eski bir arayüze sahip olsa da fotoğraflarınızı yönetebilmeniz için yeterli bir uygulama.

YORUMLAR