WhoIsConnectedSniffer 1.10 (windows)

WhoIsConnectedSniffer

WhoIsConnectedSniffer
ÜCRETSİZ
İndir 0.24 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

WhoIsConnectedSniffer, modeminizden gelen ağ paketlerini takip ederek kullanmakta olduğunuz ağa bağlı olan bilgisayarları gösteren ücretsiz bir programdır.

WhoIsConnectedSniffer, kullanmakta olduğunuz yerel ağ bağlantısını kullanan veya başka bir deyişle sizin kullanmakta olduğunuz bağlantıyı kullanan diğer bilgisaarlara ve cihazlara ait IP ve MAC adreslerini gösteren oldukça kullanışlı bir programdır.

Bu noktada ağ tarama araçlarıyla karıştırılmaması gereken program, basitçe ağ bağlantısı üzerinde alınan ve verilen paketleri takip ederek, hızlı bir şekilde analizler yapar ve raporlar oluşturur.

ARP, DHCP, UDP, mDNS gibi farklı protokollerden yararlanan program, bu sayede kullanmakta olduğunuz size ait ağ bağlantısı üzerinde yer alan diğer bilgisayarları görüntülemenize olanak sağlamaktadır.

Sizin ağınızı kullanmakta olan diğer bilgisayarlarla ilgili IP adresi, Mac adresi, bilgisayar adı, açıklama, işletim sistemi, ağ bağdaştırıcısı üreticisi, algılama sayısı, tespit protokolleri gibi birçok bilgiyi görmenize olanak sağlayan program yardımıyla isterseniz bu raporların çıktısını XML formatında alabilirsiniz.

Sonuç olarak ağ cihazları üzerine bağlı olan bilgisayarları görüntülemek için oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyan WhoIsConnectedSniffer, özellikle ağ yöneticiler için gerçekten çok kullanışlı olabilir.

YORUMLAR