Drop 7 6.4.2014 (winphone)

Drop 7

Drop 7
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Drop 7, Windows Phone cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu.

Drop 7, Windows Phone cihazlar üzerinde oynayabileceğimiz keyifli ve sürükleyici bir bulmaca oyunu olarak öne çıkıyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu oyun Tetris ve Sudoku dinamiklerini başarıyla bir araya getiriyor ve oyunseverlere ilginç bir deneyim yaşatıyor.

Drop 7'nin en önemli özelliği üç farklı oyun moduna sahip olması. Normal, hızlı ve seri oyun modlarından dilediğimizi seçerek oyuna başlayabiliyoruz. Oyundaki temel amacımız tetris oyunundaki gibi ekranın yukarısından düşen rakamları boşluklara yerleştirmek ve tabloyu tamamlamak.

Burada Sudoku'dan alışık olduğumuz kurallar geçerli. Rakamları her sırada tek bir tanesinden olacak şekilde sıralamaya çalışıyoruz. Bir sıraya örneğin 4 koyduysak bir daha 4 rakamını o sırada kullanamıyoruz. Sürekli farklı sıralara farklı sayıları koyarak bölümleri tamamlamaya çalışıyoruz. Düşen sayıları kontrol etmek basit parmak kaydırma hareketleri ile tamamlanıyor.

Oyunda geldiğimiz seviye devamlı olarak kaydediliyor. Herhangi bir oyunu bitirmeden çıkarsak daha sonra tekrar dönüp kaldığımız yerden devam edebiliyoruz. Oyunda elde ettiğimiz puanları dilersek arkadaşlarımızla paylaşma şansına da sahibiz. Bu sayede kendi aramızda keyifli bir rekabet ortamı yaratabiliyoruz.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen Drop 7, bulmaca oyunları oynamaktan keyif alan Windows Phone kullanıcılarının büyük bir keyifle oynayabilecekleri bir oyun.