Escape Dark City 1.2.0.0 (winphone)

Escape Dark City

Escape Dark City
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Escape Dark City, Windows Phone platformundaki en iyi korku temalı kaçış oyunu.

Escape Dark City, kan emen vampirlerin, yarasaların, kılıktan kılığa girebilen hayaletlerin, birden canlanabilen iskeletlerin bulunduğu bir şehirden kaçmamız gereken bir Windows Phone oyunu. Platformdaki korku temalı kaçış oyunu eksikliği kapatan popüler yapımda mistik bulmacaları tek başımıza çözüyor ve kaçış yolu aramaya çalışıyoruz.

Android ve iOS platformunda onlarca korku / gerilim temalı kaçış oyunu varken Windows Phone’da neredeyse hiç seçeneğimiz yok. Escape Dark City bu türde bulabileceğiniz en iyi yapım diyebilirim. Tüm bölümlerini ücretsiz olarak oynayabildiğimiz kaçış oyununda adından da beli olacağı üzere karanlık dünyada yaşayanların bulunduğu bir yerdeyiz. Tek amacımız ısırılmadan veya iskelet haline gelmeden bulunduğumuz yerden kaçmak. Lakin bu çok kolay değil. Kaçarken karşımıza hem şato içerisinde hem de mezarlıkta çok sayıda karanlıkta kalmış varlıklar çıkıyor.

Kimi zaman kasvetli şatoda kimi zamanda hayaletler mezarlığında bulunduğumuz oyunda karşımıza çıkan varlıklardan kurtulmak için farklı noktalara gizlenmiş objeleri buluyor ve bunları birleştirerek veya doğrudan üzerimize gelen varlığa tutuyoruz. Örneğin; mezarlıkta karşımıza çıkan hayaleti başımızdan savuşturmak için haç işaretini ve kutsal kitabı kullanıyoruz. Bunun gibi elimizdekileri kombine ederek bulunduğumuz noktadan kaçıyoruz.

Escape Dark City, birçok kaçış oyunundan farklı bir oynanış sunuyor. Bazen bulduğumuz objeleri kullanmak tek başına yeterli olmuyor. Cihazımızı ters çevirmemiz veya sallamamız gerekebiliyor. Bulmacaları farklı yollarda çözdüğümüz bir oyun da diyebiliriz.

Eğer korku temalı oyunları seviyorsanız bulmaca öğeleri de bulunsun diyorsanız Escape Dark City oyununu indirmenizi öneririm.