HTC Sense TV 1.3.0.0 (winphone)

HTC Sense TV

HTC Sense TV
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

HTC Sense TV, televizyonunuzu, uydu alıcınızı, ev sinema sisteminizi telefonunuzdan yönetme kolaylığı sunuyor.

HTC Sense TV, HTC One telefonunuzun dahili kızılötesi vericisini kullanarak televizyonunuzu ve diğer cihazlarınızı telefonunuzdan yönetme kolaylığı sunan, aynı zamanda tv programlarını da takip etmenize izin veren bir uzaktan kontrol uygulaması.

Hemen her akıllı telefon üreticisinin resmi uzaktan kontrol uygulaması bulunuyor. Ücretsiz sunulan bu uygulamalar aracılığıyla telefonumuz televizyonumuzun kumandasın dönüşebiliyor ve kontroller dokunmatik ekran üzerinden gerçekleştiğinden uzaktan kumandada zorlukla yaptığımız işlemleri daha rahat yapabiliyoruz. HTC’nin Sense TV uygulaması da telefonumuza bu işlevi kazandırıyor ancak benzer kontrol uygulamaları ile karşılaştırdığımızda birçok farklılık içeriyor.

HTC Sense TV uygulaması ile tv, uydu alıcı, ev sinema sistemi gibi sıklıkla kullandığınız cihazları telefonunuzdan kontrol etme kolaylığı sunuyor. En güzeli de evinizde kullandığınız cihazları Sense TV’ye tanıtmak için teknik bilgiye sahip olmanız gerekmiyor. Kurulum aşamasında tek yapmanız gereken yöneteceğiniz cihazları seçmek ve listeden tercih ettiğiniz markayı bulmak. Yönergeleri takip ederek (Türkçe dil desteği mevcut.) çok kısa bir sürede tüm cihazlarınızı uygulama ile eşleştirmiş oluyorsunuz.

HTC Sense TV uygulamasında daha az bilinen markaları tercih eden kullanıcılar da düşünülmüş. “Uzaktan kumanda işlevlerini öğrenin” seçeneği sayesinde tanınmamış bir televizyona sahip olsanız dahi uygulamadan faydalanabiliyorsunuz.

Dahili kızılötesi vericiye sahip tek Windows telefonu şu an için HTC One olduğundan Sense TV uygulaması başka cihazlarda kullanılamıyor. Öte yandan uygulamanın diğer bir özelliği olan TV rehberini görüntüleme sadece yurt dışında kullanılabiliyor. Ancak uzaktan yönetimin gerek tv gerekse de ev sinema sisteminde başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebilirim.

YORUMLAR