İftar Saatim 1.0.1.1 (winphone)

İftar Saatim

İftar Saatim
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    368

  • Üretici

    NUVO Soft.

İftar Saatim, iftar ve sahur vakitlerinde ezan sesiyle bilgilendiren, iftar ve oruç hakkında bilgiler sunan tek Windows Phone uygulaması.

İftar Saatim, Ramazan Ayı boyunca Windows Phone telefonunuzda kesinlikle bulunması gerektiğini düşündüğüm bir yardımcı uygulama. İl il iftar vakitlerini göstermenin yanında oruç hakkında en çok merak edilen soruların yanıtlarını içeren basit ancak son derece faydalı bir dini uygulama.

Ramazan Ayında ezanın vakti oruç tutanlar için büyük önem taşır. Zira orucun 1 saniye bile erken açılması tüm günün boşa gitmesine sebebiyet veriyor. Günümüzde gerek televizyonlarda gerekse de camilerde -sık olmasa da- erkenden ezanı okuma durumu olabiliyor. Bu noktada günümüzün teknolojisinden faydalanmak en doğru hareket olacaktır. Windows Phone telefonunuza ücretsiz indirebileceğiniz İftar Saatim uygulaması, orucunuzu tam vaktinde açmanıza yardımcı oluyor. Ezan vakti telefonunuzda da ezan sesleri yükseliyor. Iftarın yanı sıra niyet etme vakti de çok önemli olduğundan sahur vakitleri de unutulmamış. Sahur vaktinde de yine aynı şekilde ezan vakit girdiği zaman okunmaya başlanıyor.

İftarda okunması gereken duayı da Arapça ve Türkçe dilde öğrenebileceğiniz uygulamada ayrıca oruç tutmanın faydaları ve orucu bozacak davranışlar hakkında da bilgilendirici metinler sunuluyor. Bunun yanında Kadir Gecesi gibi Müslümanlarca özel günlerin de derin manalarına ilişkin içerikler yer alıyor.

İftar Saatim, ismi yönünden her ne kadar sadece iftar saatlerini gösteren bir uygulama gibi gözükse de aslında oldukça zengin içerikli.

YORUMLAR