Need for Racing: New Speed Car 1.0.0.3 (winphone)

Need for Racing: New Speed Car

Need for Racing: New Speed Car
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Need for Racing: New Speed Car, Windows Phone telefonunuzda ücretsiz oynayabileceğiniz araba yarışı oyunlarından biri.

Need for Racing: New Speed Car, Windows Phone platformunda en çok yarış modu sunan araba yarışı oyunu diyebilirim. Hepsi birbirinden zorlu ve atraksiyonlu geçen 10 farklı yarış modunda oynama şansı sunan yapımda dünyanın önde gelen spor arabaları ile asfaltı ağlatıyoruz.

Windows Phone 8 üzeri cihazımıza ücretsiz indirip oynayabildiğimiz yarış oyununda 5 sezon geçiriyoruz. Her sezonda 10 yarış moduna yer verilmiş. Amacımız her sezonda yarışları birinci tamamlayarak kupa ve altınları kazanmak, diğer sezona geçiş yapmak. Çok sayıda yarış olduğundan ve hepsinde de ikinci olma lüksümüz olmadığından uzun süreli bir yarış oyunu diyebiliriz.

Orta halli görseller sunan oyunun en dikkat çeken özelliği daha önce de söylediğim gibi farklı yarış seçenekleri. Her sezonda karşımıza çıkan yarış türlerinden kısaca bahsetmem gerekirse; Yarış modunda standart diğer araba yarışlarında olduğu gibi tüm arabaları geçip yarışı birinci olarak tamamlamaya çalışıyoruz. Duel modunda yapay zeka ile teke tek kapışıyoruz. Survival modunda her turda birinci gelmek için uğraşıyoruz. (sona kalan dona kalır modu da diyebiliriz.) Overtake modunda rakip arabaları saf dışı bırakarak yarışı birinci olarak bitirmeye uğraşıyoruz. King of the Hill modunda arabamızla ölümcül manevralar yaparak puan toplamaya çalışıyoruz. Domination modunda rakiplerimizin ensesinden düşmemeye çalışıyoruz. Special Section modunda gazı kökleyerek yarışı olabildiğince kısa sürede tamamlamaya uğraşıyoruz. Top Speed modunda adından da anlayacağınız tek derdimiz motoru yakmak. Catch them all modunda da yarış boyunca pistte karşımıza çıkan öğeleri belirtilen sürede toplamaya çalışıyoruz. Dediğim gibi oyun modlarının hepsi ayrı bir heyecan ve hepsini denemelisiniz.

Farklı sınıflardan arabalarla yarıştığımız oyunun oynanışını biraz basit buldum. Arabayla son hız giderken dönmeniz gerektiğinde freni köklemek zorunda kalıyorsunuz ve diğer yarış oyunlarındaki gibi arabayı kaydırma – drift mümkün olmuyor. Gerçekçilikten biraz uzak ta diyebiliriz. Kontroller de oynanış kadar basit. Ya cihazımızı eğerek ya da silik butonları kullanarak aracımızı kontrol ediyoruz.

YORUMLAR