Seçmen Sorgulama 1.0.0.1 (winphone)

Seçmen Sorgulama

Seçmen Sorgulama
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    192

  • ÜRETİCİ

    T.C. YSK

Seçmen Sorgulama, Yüksek Seçim Kurulu'nun seçmenlerin seçimlerden önce veya sonrasında kullanarak seçmen bilgilerini kontrol edebilmeleri için geliştirmiş olduğu ücretsiz bir mobil uygulamadır.

Seçmen Sorgulama, seçimlerde askı dönemi içerisinde veya askı döneminden sonra seçmen bilgilerinizi kontrol etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve resmi bir uygulamadır. Bildiğiniz üzere bir süredir seçmen bilgilerinizi internet ortamında online olarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Yüksek Seçim Kurulu'nun hazırlatmış olduğu mobil uygulamalar sayesinde Android, iOS ve Windows Phone'a sahip olan kullanıcılar Seçmen Sorgulama uygulamasını ücretsiz olarak indirerek hemen gerekli kontrolleri yapabilirler.

Peki bu uygulama ile neleri kontrol edebilirim diyorsanız, yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için farklı kontrol sistemleri bulunuyor. Yurt içinde yaşayan vatandaşlarımız uygulama ile askı dönemi içerisinde kendisinin, aynı hanede oturduğu yakınlarının ve aynı binada oturan seçmenlerin bilgilerini görüntüleyebiliyor. Aynı zamanda askı dönemi sonrası kendisinin ve aynı hanede oturan yakınlarının oy vereceği sandıkları kontrol edebiliyor.

Yurt dışında ikamet eden vatandaşlarımız ise uygulama üzerinden seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığını kontrol edebilir. Kayıtlı olunması durumunda ise hangi dış temsilcilikte kaydının bulunduğunu ve açık adres bilgilerinin bulunup bulunmadığını kontrol edebiliyor.

Tamamen ücretsiz olarak sunulan uygulama ile seçmen sorgulaması yapabilmek için TC kimlik no, aile sıra no, sıra no, cilt no ve nüfusa kayıtlı olunan il gibi bilgiler gerekiyor. Bu nedenle sorgulama işleminden önce nüfusunuzu yanınıza almanız yararlı olacaktır.

Sizde yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi gerekli kontrolleri ve sorgulamaları yapabilmek için ''Seçmen Sorgulama'' uygulamasını ücretsiz olarak Windows Phone'larınıza indirebilirsiniz.

YORUMLAR