Sesli Kur-an 1.0.2.0 (winphone)

Sesli Kur-an

Sesli Kur-an
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sesli Kur-an, Windows Phone platformunda Türkçe Kuran okuma ve dinleme uygulaması olarak öne çıkıyor.

Sesli Kur-an, kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim’i Türkçe olarak okuyup dinleyebileceğiniz ücretsiz bir Windows Phone uygulaması olarak öne çıkıyor. Türkçe Kuran okuyarak sure ve ayetlerin derin manalarını öğrenmenize yardımcı olan harika bir uygulama.

Kuran-ı Kerim’i orijnal dili yani Arapça olarak okumak daha sevap olmakla birlikte Türkçe mealini okumak sure ve ayetlerin anlamlarını öğrenme açısından oldukça önemli. Sesli Kur-an uygulaması da Arapça bilmeyen ancak Kuran’ı Kerim’in zengin içeriğini merak edenlere yönelik hazırlanmış bir dini uygulama.

Meal seçeneği sunmayan uygulamanın en dikkat çeken özelliği oldukça basit hazırlanmış arayüzü. Dilediğiniz sure ve ayete anında ulaşabiliyor, ne anlamana geldiğini kısa açıklayıcı metinden öğrenebiliyor, hemen üstteki butonu kullanarak dinleyebiliyorsunuz. Okunan sure ve ayetin sesini ayarlayabilme, duraklatabilme gibi seçenekler de unutulmamış.

Sadece Windows Phone platformunda karşımıza çıkan Sesli Kur-an uygulamasının bir güncelleme ile kolaylıkla giderilebilecek ufak eksikleri olsa da mağazadaki en iyi Türkçe Kuran okuma ve dinleme uygulamalarından biri.

YORUMLAR