tileUp 1.5.6.0 (winphone)

tileUp

tileUp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

tileUp, 2048 oyunundan esinlenerek hazırlanmış bağlayıcı bir bulmaca oyunu.

tileUp, Gabriele Cirulli’nin meşhur bulmaca oyunu 2048’den esinlenerek hazırlanmış ve sadece Windows Phone kullanıcıları için indirilmeye sunulmuş durumda. 2048 oyunundaki gibi sayıları toplayarak ilerlediğimiz basit gibi görünen ancak saatlerimizi alan oyun rahatsız edici reklam içermemesi ile de beğenimi kazandı.

2048 oyunu bildiğiniz üzere sayılara toplamaya dayanan bir bulmaca oyunu ve mobil cihazımda sıklıkla oynadığım oyunlar arasında. 2048 rakamına ulaştırmayı gerektiren oyun kısa zamanda o kadar popüler oldu ki benzerleri yapılmaya başlandı. tileUp da bunlardan biri. Bu oyunda da hedefimiz yine 2048’e ulaşmak. Farklı olarak 2048’in katlarına ulaşmayı gerektiren veya serbest bir mod bulunmuyor. Diğer bir deyişle 2048’e geldiğimizde oyun sonlanıyor.

Öğrenmesi kolay ancak ustalaşması zaman alan mobil oyunlardan biri diyebileceğim tileUp’da sayıları toplamak için parmağımızı ekranın herhangi bir noktasında o yöne doğru kaydırmamız yeterli oluyor. Sayıları toplaya toplaya 2048’e ulaştığımızda oyun bitiyor ve yüksek puan elde edersek en iyiler listesine adımız yazılıyor. En iyiler listesi demişken istatistikler bölümünden arkadaşlarınız arasındaki sıralamanızı, günün – haftanın ve tüm zamanların en iyi skorlarını görebiliyorsunuz. Tabii ki burada skorlar gaza getirecek kadar yüksek olduğundan öne çıkmak için oyuna daha fazla zaman harcamanız gerekiyor.

Threes! oyunundan esinlenerek hazırlanmış 2048 oyununa oldukça benzeyen tileUp’ı Windows Phone 8 ve üzeri cihazınıza ücretsiz indirebilirsiniz.

YORUMLAR