What In The World? 1.0.0.0 (winphone)

What In The World?

What In The World?
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

What In The World?, Game Troopers'ın ilk Windows Phone platformuna açtığı bulmaca oyunu.

What In The World?, Windows Phone telefonunuzda ücretsiz oynayabileceğiniz görselden kelimeyi tahmin etmeye dayanan bir bulmaca oyunu. Game Troopers imzasını taşıyan oyunda yüzlerce şarkıcı, sinema yıldızı, film, logo ve şehri tahmin etmeye çalışıyoruz.

Savaş – strateji oyunları ile öne çıkan Game Troopers What In The World? oyunuyla beni oldukça şaşırttı. Tamamen farklı türde bir oyunla karşımıza çıkan yapımcının ilk olarak Windows Phone kullanıcılarına açtığı bulmaca oyununda bazen bir şehri bazen bir ünlüyü bazen de bir markanın logosunu tahmin etmeye çalışıyoruz.

Xbox Live desteğiyle gelen oyun oynanış olarak resim tahmin etme oyunlarından farklılık göstermiyor. Yine karşımıza bir görsel ve görselin hemen altında karışık sırayla dizilmiş harfler var. Harflere dokunarak kelimeyi yazdığımızda sonraki bölüme geçiyoruz. Takıldığımız bölümlerde ipuçları alabiliyoruz. Farklı olan tek şey görseller. Elle çizilmiş hissayatı veren görselleri tahmin etmek ilk bakışta zor bir görünse de görselin hemen altına iliştirilmiş kategoriden (ünlü, karakter, ülke, film dahil çok sayıda kategori var.) kim olduğunu rahatlıkla çıkarabiliyoruz. Yani saç baş yolduracak kadar çok zor bir bulmaca oyunu değil.

Bölüm geçtikçe ekstra ipuçları kazandığımız oyunda elde ettiğimiz skoru Facebook’ta paylaşabiliyor, arkadaşlarımızı daha yüksek skor yapmak üzere davet edebiliyoruz.

Klasik resim bulma (tahmin etme) oyununu farklı bir temayla sunan What In The World?, boş zamanlarda kafa yormadan oynanabilecek tarzda bir oyun.