bloq

bloq
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

bloq, Android mobil cihaz sahiplerinin boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlayan ve aynı zamanda beyin jimnastiği yaptıran bir bulmaca oyunu.

bloq, şekillerle arası iyi olan oyuncuların kesinlikle oynaması gerektiğini düşündüğüm bir Android bulmaca oyunu. Oyundaki amacınız oldukça basit. Renkli kareleri oyun alanı içinde hareket ettirerek kendi renkleri ile çerçevelenmiş karenin içine yerleştirmek. Fakat bunu yapmak pek de kolay değil çünkü dilediğiniz gibi hareket ettirmek yerine, herhangi bir yöne gitmek istediğinizde maksimum sayıda gidilebilecek kadar ilerliyor. Oyun alanı kenarları ve oyun alanı içinde bulunan çakılı blokları kullanarak çerçeveli kareye ulaşmalısınız.

Pek çok bölümden oluşan oyunda bölümler arasında ilerledikçe oyun daha zorlaşıyor ve renkli kare sayıları artıyor. İki kareyi birden hareket ettirerek kendi alanlarına yerleştirmek ise oldukça zor diyebilirim. Fakat imkansız değil elbette.

Siyah, beyaz ve pembe renkleri kullanılarak tasarlanan oyun sayesinde boş vakitlerinizi eğlenceli bir şekilde geçirebiliyorsunuz. Ayrıca bu tür oyunlarda hırs yapıyorsanız bölümleri geçmek için telefonunuzu bir süre elinizden bırakamayabilirsiniz.

Android telefon ve tabletleriniz üzerinde oynayabileceğiniz yeni bir bulmaca oyunu arıyorsanız bloq oyununu ücretsiz olarak indirip mutlaka denemenizi öneriyorum. Oyun ücretsiz fakat oyun içindeki reklamları kapatmak isterseniz ücret ödemeniz gerekiyor.

YORUMLAR