Dead Space

Dead Space
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz bir aksiyon oyunudur.

Electronic Arts'ın efsaneleşmiş oyunlarından bir tanesi olan Dead Space'i artık Android cihazlarınızda da oynayabiliyorsunuz. Uzayda geçen bu korkutucu ve aksiyon dolu oyunu üçüncü şahıs gözünden (3rd person), Isaac Clarke rolünde oynuyorsunuz.

Geniş kapsamlı bir oyun olan Dead Space adından da anlaşılacağı gibi uzayda geçiyor. Bir uzay gemisinde korkutucu yaratıklarla birlikte mahsur kalıyorsunuz ve hayatta kalmak için elinizden gelen her şeyi yapmanız gerekiyor.

Oyunda size yardımcı olması için düşünülmüş bir detay var, o da kulaklığınızdan size çeşitli talimatlar verilmesi. Böylece bir sonraki görevinizin ne olduğunu ve nereye gitmeniz gerektiğini bilebiliyorsunuz. Oyunda yerine getirmeniz gereken pek çok görev var ve bölümler hayli uzun sürüyor bu yüzden uzunca bir zaman oyunu oynayabiliyorsunuz, bu da verdiğiniz paraya değdini gösteriyor.

Oyunun kontrolleri de bir hayli kullanışlı ve pratik diyebilirim. Örneğin çift tıklayarak 180 derecelik bir dönüş yapabiliyorsunuz. Bu da çeşitli durumlarda çok işinize yarıyor. Böylece neredeyse bir konsolda oynuyormuş gibi rahat oynayabiliyorsunuz.

Oyun 2.9 MB olsa da indirdikten sonra tekrar oyun içinde 450 MB'lık bir indirme yaptığını da belirtelim.

Eğer siz de daha önce Dead Space oynadıysanız ve beğendiyseniz, ya da oynamak için eğlenceli bir aksiyon oyunu arıyorsanız, bu oyunu indirip denemenizi tavsiye ederim.