Exonus

Exonus
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Exonus ilginç bölüm tasarımları ve karanlık temasıyla sıradışı bir macera oyunu olarak Android cihazlarınıza geliyor. Oyunda bölümler içerisinde bulunan bulmacaları hızlıca çözmemiz ve peşimizde olan karanlığı atlatmamız gerekli.

Karanlık bir fırtına yaklaşıyor ve Exonus'taki tüm hayat yavaş yavaş yok olmaya başlıyor. Hayatta kalabilmeniz için kaçmanız gerekli, Exonus'ta bir şekilde hayatta kalabilecek misiniz?

Exonus, bölüm bazlı bir macera oyunu olarak karşınıza çıkan tüm engeller, tehlikeler ve canavarlardan sakınmanız gereken bağımsız bir oyun. Karanlık teması ve ilginç grafik hatlarıyla klasik bir macera oyununu andıran Exodus'ta amacınız çok basit: hayatta kalmak.

Her bir bölüm mantık gerektiren bulmacalar içeriyor. Bir yandan da engelleri aşabilmeniz ve bir sonraki bölüme ilerleyebilmeniz için sabır gerektiren bulmacalar var. Bölümün özelliğine göre yer yer ilerleyerek bulmacaları tamamlıyor, peşimizden doşan dinazorlardan sakınıyor, ölümcül örümceklere merhaba diyor ve Exonus'ta varlığımızı sürdürmeye çalışıyoruz.

Exonus'u ilk oynadığımda aklıma bu temada ilk çıkış yapmış olan bağımsız oyun Limbo geldi. Şüphesiz ki Limbo'dan ilham alınmış, gerek grafik hatları, gerek karanlık teması ve bulmacalarıyla farklı bir tat yakalanmak istenmiş. Ancak ne yazık ki Exonus bu anlamda bir yenilik ön plana çıkarmıyor ve aslında Limbo ile tamamen aynı yolu izliyor. Bu türü sevenler için elbette bir eksi sayılamayacak olsa da Exonus'u kendi havası ve oynanışıyla denemek isteyenler cüzi bir fiyata oyunu indirip oynamaya başlayabilirler.

YORUMLAR