Mathiac 1.1 (Android)

Mathiac

1.1
Mathiac
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Mathiac, Android cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz, matematik tabanlı bir bulmaca oyunu.

Mathiac, Android işletim sistemine sahip olan cihazlarımız üzerinde oynayabileceğimiz bir bulmaca oyunu olarak dikkat çekiyor. Tamamen ücretsiz olarak indirebileceğimiz bu oyun özellikle matematik tabanlı bulmaca oyunları oynamaktan keyif alan oyunseverlerin denemesi gereken alternatifler arasında.

Oyundaki amacımız matematik işlemlerini çözmek. Fakat oyunun asıl kritik noktası sorulan işlemlerin sürekli bir akış halinde gelmesi. Yukarıdan hızlıca akan işlemleri çok vakit geçirmeden çözüme ulaştırmamız gerekiyor. Oyun her ne kadar dört işlem üzerine kurulu olsa da bazen büyük sayılar gelip kafa karıştırabiliyor.

Oyunda son derece sade ve yalın bir tasarım anlayışına yer verilmiş. Göz yormayan tasarım şıklıktan da ödün vermiyor ve ortaya göze de hitap eden bir deneyim çıkartıyor.

Bulmaca oyunları kategorisinde yer alan diğer oyunlarda gördüğümüz gibi Mathiac'ta da doğru yaptıkça oyun zorlaşıyor. Kademeli olarak arttığı için direkt hissetmiyoruz fakat zamanla sorular epey bir komplike hale gelmeye başlıyor.

Genel olarak başarılı bir çizgide ilerleyen Mathiac, boş zamanlarını zihin çalıştıran bir oyunla değerlendirmek isteyenlere hitap eden eğlenceli bir yapım.

YORUMLAR