rop 1.2 (Android)

rop

1.2
rop
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

rop, Android cihazlarınızda oynayabileceğiniz eğlenceli ve zor bir bulmaca oyunudur.

rop, zorlu oyunlara meraklı kullanıcıların eğlenceli vakit geçirebileceği bir bulmaca oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Android işletim sistemine sahip akıllı telefon veya tabletlerden rahatlıkla oynanabilecek oyun, birbirinden zorlu bulmacalar ve sade yapısıyla öne çıkıyor. Geçtiğimiz aylarda iOS platformuna çıkmasıyla büyük başarı elde eden oyuna biraz daha yakından bakalım.

Mobil platformlar için çıkardığı başarılı bulmaca oyunlarıyla tanınan bir Türk geliştirici tarafından geliştirilen rop, çıktığı ilk günden bu yana en çok oynananlar arasında yerini alıyordu. iOS cihazlarda ücretli olarak satın alınabilen oyun bu kez Android platformu için ücretsiz olarak yeniden çıkış yaptı. Sade arayüzü ve zorlu bulmacalarıyla birçok oyunseveri kendine bağımlı hale getirmeyi de sürdürüyor.

rop'un oynanış mekaniği oldukça basit bir yapıda diyebilirim. Oyundaki temel amacımız bizden istenen şekilleri oluşturmaya çalışmak. Bunun için oyuna giriş yaptığınızda ekranın üst kısmında bir şekil göreceksiniz. O şeklin hemen altında ise bizim şekli yapacağımız oyun alanı var. Birbirine karmaşık şekilde bağlanmış olan noktaları farklı kombinasyonlar deneyerek üstte verilen şekli oluşturmamız gerekiyor. Hamlelerinizi iyi düşünüp, iyi kararlar vermelisiniz. Aksi taktirde 77 bölümden oluşan rop sizin için bir hayli zorlu olacaktır.

Zorlu bulmaca oyunlarını seviyor ve sizi uzun süre idare edecek bir oyun arıyorsanız rop beklentinizi fazlasıyla karşılayacaktır. Ücretsiz olması, sade ve kolay anlaşılır bir arayüzü olması ve bir bulmaca oyunundan beklediğiniz ne varsa rop'da fazlasıyla var. Oynamanızı mutlaka öneririm.