Dünyanın En Pahalı 10 Cep Telefonu

Dünyanın en pahalı 10 telefonunu derledik ve fiyatlar gerçekten dudak uçuklatıyor.

Dünyanın En Pahalı 10 Cep Telefonu

Piyasada sıkça bilinen en pahalı akıllı telefonlar genellikle Apple ya da Samsung'un çıkardığı telefonlar olur ancak bu piyasanın biraz da gösteriş tarafı var tabi. Petrol kralları gibi servetinin neredeyse sonu olmayan kişilerle aynı telefonları kullanmıyoruz. En azından aynı telefonları kullanıyor olsak bile onların telefonlarında altın, elmas gibi kaplamalar bulunuyor ve elbette bu telefonlar o kişilere özel olarak üretiliyor ya da dünyada sayılı birkaç kişi için satışa çıkıyor. Bu listemizde o telefonları bir araya getirdik.

iPhone Princess Plus

Üzerinde tamı tamına 318 pırlanta var ve bu pırlantalardan 138'i prenses kesim olarak kesilmiş. Adını da buradan alıyor zaten. Fiyatı ise 170400 dolar.

Savelli Smartphone

Telefon 18 ayar altınla kaplanmış durumda ve isteğe göre arka kapağı ölü yılan ya da iguana derisi olarak sahibine teslim ediliyor. Fiyatı ise 250 bin dolar.

Black Diamond VIPN Smartphone

Çirkin bir tasarıma sahip olarak tanımlanabilecek bu telefonda ise sadece 2 adet siyah elmas var; biri önde diğeri ise arkada. Fiyatına gelecek olursak, 300 bin dolar.

Vertu Signature Cobra

Vertu markasını daha önce duymuş olma ihtimaliniz var, lüks telefonlar konusunda akla gelen ilk markalardan oluyor kendileri. Cobra modelinden ise sadece 8 adet üretmişler. Telefonun üzerinde bulunan yılanda 500 adet yakut ve yılanın baş kısmında bir adet büyük pırlanta bulunuyor. Üzerindeki değerli taşlardan dolayı fıyatı da 310 bin dolar.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Paranız olsa bile alamayacağınız bir telefondur. Sadece 3 adet üretilmiştir. Arkasında klasik bir ahşap kaplama olmasına rağmen geri kalanı tamamen altın kaplamadır. Fiyatı 1 milyon dolar. Tabi ki bu kadar pahalı olmasının bir sebebi var. Özel ve ücretsiz bir uçakla Las Vegas'a kumar oynamak üzere gidiyorsunuz, çok yüksek meblağalar ile oynadıktan sonra sınırlı sayıda üretilen bu telefonu elde edebiliyorsunuz. Yani telefon hem lüks hem de kumar bağımlısı kişilere hitap ediyor.

Diamond Crypto Smartphone

Lüks bir elektronik kuyumcusu tarafından üretilen bu telefonun üzerinde çok büyük boyutlarda 50 adet pırlanta var. İçindeki özel yazılım sayesinde her yönüyle kriptolu olan bu telefon hem lükse hem güvenliğe önem veren kişilere hitap ediyor. Fiyatı ise 1.3 milyon dolar.

GoldVish Le Million

Değişik bir tasarıma sahip olan GoldVish Le Million tamamen altın kaplama ve bu kaplamanın üzerinde 120 karat pırlanta kaplaması bulunuyor. İlk kez 2006'da piyasa görülen ve Rus bir iş adamı tarafından satın alınan bu telefon 1.3 milyon dolara Rus ve aynı zamanda zengin olan kişiye satılmış.

iPhone 6 Amosu Call of Diamond

2 aylık uzun bir üretim sürecinden geçen iPhone 6 Amosu Call of Diamond da tamamen altın kaplamadan meydana gelmiş durumda. Arkasında bulunan Apple logosu ise tamı tamına 6000 küçük pırlantadan oluşuyor. Fiyatı korkutuyor: 2.7 milyon dolar.

iPhone 5 Black Diamond

Rus iş adamı telefon ürettirir de Çinliler durur mu? Rus iş adamını kıskanan ve daha iyisine sahip olmak isteyen Çinli bir iş adamı tamamen altın ve pırlanta kaplamadan oluşan kendine özel bir telefon ürettirmiş. Üzerinde dünyanın en nadir taşlarından biri olan siyah elmas bulunan bu telefondan sadece 1 adet üretilmiş. Çinli iş adamının bu telefon için gözden çıkardığı para ise 15.3 milyon dolar.

Falcon Supernova Pink Diamond iPhone 6

Şimdi de sıra listenin şampiyonunda. Şampiyon yine bir iPhone olarak karşımızda. Adından da anlaşıldığı gibi telefonun arkasında "kocaman" bir pembe pırlanta bulunuyor. Dünyada bulunmayacak kadar az olan bu taşa sahip telefonun fiyatına geldik. Kalp krizi geçirmeyin ancak fiyatı 95.5 milyon dolar. Bir telefon için 95.5 milyon dolar ödemek... Gerçekten garip. Günümüz dolar kuruna göre yaklaşık 340 milyon liraya tekabül ediyor.

Birbirinden İlginç ve Benzersiz Özelliklere Sahip 5 Akıllı Telefon

YORUMLAR