Facebook 3D Fotoğraf Nasıl Yapılır?

3D görsel desteği, birkaç gün önce tüm kullanıcılara açılmıştı. Bu yazımızda Facebook 3D fotoğraf nasıl hazırlanır? sorusunun cevabını verdik.

facebook 3d fotoğraf hazırlama

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya programlarından bir tanesi olan Facebook, bir süre önce platforma 3D fotoğraf ve video desteği getirmişti. İlk önce sınırlı sayıda kullanıcıya sunulan 3D görsel desteği, ilk birkaç ayın ardından tüm kullanıcılara açılmıştı. Facebook 3D fotoğraf nasıl paylaşılır? sorusunun cevabıysa bu yazımızda cevapladık.

Facebook, 11 Ekim’de yaptığı duyuruyla birlikte şimdilik sadece belirli telefonlarda kullanılabilecek olan 3D fotoğraf özelliğini tanıtmıştı. 360 derece fotoğraflardan farklı olan yeni özelliğin, sadece portre modu bulunan telefonlarda kullanılabileceğinin altı çizilmişti.

Duyuru için hazırlanan yazıda 3D fotoğrafın ilk etapta iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus, iPhone X ve iPhone XS modellerinde kullanılabileceği, ilerleyen günlerdeyse başka telefon modelleri için 3D fotoğrafın devreye girebileceği ifade edilmişti. Facebook 360 hesabından paylaşılan videoyla, 3D fotoğrafların nasıl paylaşılacağı gösterildi.

Facebook 3D fotoğraf nasıl yapılır?

  1. 3D fotoğraf için ilk adım, Facebook 360 sayfasını beğenmek. Bu adres üzerinden ulaşabileceğiniz sayfaya, fotoğrafı hazırlayacağınız hesapla beğeni bırakmanız yeterli.
  2. Beğeniyi yaptıktan sonra uygulamayı kapatıp açmanız gerekiyor.
  3. Uygulama tekrar açıldıktan sonra anasayfada yer alan gönderi oluştur bölümüne tıklıyoruz.
  4. Gönderi oluştur sayfasının altında yer alan Liste, Fotoğraf/Video, His/Eylem, Yerini Bildir, Canlı Video, Kamera, Bir şey sat seçeneklerinin hemen ardından yer alan 3D Fotoğraf seçeneğine tıklıyoruz.
  5. Galerimizde çıkan fotoğraflardan paylaşmak istediğimizi seçiyoruz.
  6. Küçük bir yüklemenin ardından Facebook size 3D fotoğrafınızı hazırlıyor.
  7. Hazırlama işlemi bittikten sonra 3D fotoğrafı istediğimiz gibi paylaşabiliyoruz.

;

Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?
NASIL YAPILIR

Facebook Fotoğraf Düzenleme Nasıl Yapılır?

  Facebook geçtiğimiz günlerde kullanıcılar tarafından çok beğenilecek olan fotoğraf düzenleme özelliğini aktif hale getirmişti.

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir?
SOSYAL MEDYA

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir?

Facebook Fotoğraf Boyutları Nelerdir? (2021) - Günümüzde halen en popüler sosyal medya platformu olma unvanını koruyan Facebook, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kişi tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Canon PowerShot 3D Fotoğraf Galerisi
GALERİ

Canon PowerShot 3D Fotoğraf Galerisi

Canon PowerShot 3D Fotoğraf Galerisi

 

YORUMLAR