Film Ve Dizi Tutkunları İçin En İyi Android Uygulamaları

En iyi dizi ve film uygulamaları neler? Bu soru, çok sayıda kişi tarafından merak edilen soruların başında yer alıyor. İşte hazırladığımız listenin detayları!

Dizi ve film uygulamaları arayan kişiler için birbirinden başarılı programların yer aldığı bir liste hazırladık. Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon veya tabletiniz üzerinden kullanabileceğiniz çeşitli uygulamalar yer alıyor.

Herkes film izlemekten zevk alır. Birçoğumuz da aynı şekilde bazı dizilerin sıkı takipçisiyizdir. Artık film ve dizi izlemek de eskisi gibi değil. Eskiden, teknoloji bu kadar gelişmemişken, televizyonda ya da sinemada bir diziyi ya da filmi izleyemediyseniz, bir daha bulup izleme şansınız olmazdı.

Özellikle diziler için bu daha da önemli bir hal alıyor. Çünkü sinemada kaçırdığınız film, televizyona gelebiliyor, ama bir kere dizinin bölümünü kaçırdıysanız, bulma imkanınız kalmıyor ve takip etmek zorlaşıyordu ama artık durum böyle değil elbette ki.

Ücretsiz Film İzleyebileceğiniz En İyi 9 Uygulama
İNTERNET

Ücretsiz Film İzleyebileceğiniz En İyi 9 Uygulama

Çoğu kullanıcının tercihi her ne kadar geleneğe bağlı kalmak olsa da ücretsiz film izleme uygulamaları ya da ücretsiz film izleme programları giderek yaygın hâle geliyor ve insanların büyük bir kısmı alışkanlıklarından gün geçtikçe kopuyor.

Artık elimizin altında internet, bilgisayarlar, tabletler ve akıllı telefonlar var. Bütün bunları da boş vakitlerimizde film ve dizi izlemek için kullanıyoruz doğal olarak. Artık kaçırdığınız bir bölümü kolayca bulup izleyebiliyorsunuz. Ama tabii bu da bazı zorluklar getirmedi değil.

Bu sefer de aynı anda birden fazla diziyi takip etmeye başladık ve bölümlerin takibini yapmak iyice zorlaştı. Bugün listemizde bulabileceğiniz uygulamalarla bu sorununuza bir çözüm bulabilirsiniz. Ayrıca film tutkunlarını da unutmadık ve sizler için Tamindir ekibi olarak güzel ve kapsamlı bir liste derledik.

Dizi ve Film Uygulamaları Listesi

  • IMDb
  • Movie Collection & Inventory
  • Viki
  • RunPee
  • SeriesGuide
  • Tvtag
  • CLIFFHANGER

Yukarıda Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon ya da tablet üzerinden kullanabileceğiniz dizi ve film programlarını sıraladık. Listede yer alan hizmetlerin detaylarına ve indirme bağlatnılarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

1. IMDb

Sinema deyince aklımıza gelen ilk platform elbette ki IMDb oluyor. Gayet kapsamlı bir platform olan ve açılımı Internet Movie Database yani Internet Film Veritabanı olan IMDb'nin bir de Android uygulaması var.

Bu uygulama ile 1.5 milyondan fazla film ve 3 milyondan fazla oyuncu, yönetmen, yapımcı gibi çalışanlardan oluşan veritabanına ulaşabilirsiniz. Filmlere ve dizilere puan verebilir, yorum yapabilir, Facebook'ta paylaşabilirsiniz.

Ayrıca filmlere ait fragmanlar izleyebilir, diğer insanların yorumlarını okuyabilir, en iyi film listelerinden ilginizi çekene bakıp, yeni filmler keşfedebilirsiniz.

2. Movie Collection & Inventory

Eğer siz de DVD ve Blu-ray disklere bütün paranızı yatıracak kadar film tutkunlarındansanız, bu uygulamayı seveceğinize eminim. Çünkü bu uygulama ile evinizdeki filmleri organize edebilecek ve kaydını tutabileceksiniz.

Filmlerinizi kataloglarken notlar ekleyebilir, puan verebilirsiniz. Ayrıca ödünç verdiğiniz filmleri takip edebilir, filmlerinizin nerede olduğunu görebilir, kaç defa izlendikleri gibi ayrıntılı bilgilere de erişebilirsiniz.

Geniş bir film arşivine sahipseniz, elinizde bulunan filmi bir daha satın almamak için çok kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebilirim.

3. Viki

Bir başka eğlence uygulaması olan Viki ile birçok video yayınını izleyebileceğiniz gibi TV programları, filmler gibi içerikler yer alıyor. Uygulamanın en güzel özelliği istediğiniz videoları 150'den fazla dile tercüme etmesi.

Ayrıca uygulama, videolara gerçek zamanlı yorum yapabilme, Facebook entegrasyonu ile arkadaş davet etme ve video paylaşma, Twitter'dan favorileriniz paylaşma gibi özelliklere de sahip.

Kore dizilerinden animelere, NBC programlarından Bollywood filmlerine kadar geniş kapsamlı içeriğiyle öne çıkan uygulama film ve dizi tutkunlarının hoşuna gidecektir.

4. RunPee

Gerçekten ilginç bir başka uygulama ise RunPee. Akıllıca düşünülmüş uygulamanın mottosu ise "Çünkü sinema salonlarının durdurma tuşu yoktur". Sinema tutkunlarının severek kullanacağını düşündüğüm uygulama basit ama bir o kadar kullanışlı.

Her ne kadar filmin ortasında tuvalete gitmek pek hoş olmasa da bazen vücudumuza söz geçiremiyoruz. RunPee de bu soruna akıllıca bir çözüm bulmuş. Size filmin tuvalete gitmek için en uygun zamanını söylüyor. Bunu da filmin en önemsiz sahnelerini tespit ederek yapıyor.

Ayrıca uygulamanın içinde titreşimli uyarı sistemi de var. Film başlarken izleyeceğinizi filmi seçip uygulamayı çalıştırıyorsunuz ve o dakika geldiğinde sizi uyarıyor. Yine de diğer insanları rahatsız etmemek için dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

5. SeriesGuide

Gelelim dizi tutkunlarının seveceği bir uygulamaya. SeriesGuide şu anda Android cihazlarda en çok kullanılan ve en popüler dizi takip uygulamalarından bir tanesi. Favori programlarınızı ve dizilerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

Geniş kapsamlı bir veritabanına sahip olan uygulamada aradığınız her program ya da diziyi bulabilmeniz mümkün. Üstelik internet bağlantısına da gerek duymuyor. Önceden izlediğiniz bölümleri işaretleyip yeni bölümlerin tarihlerini görebilirsiniz.

Ayrıca IMDb entegrasyonu ile bölüm açıklamalarını okuyabilir, dizi bilgilerini paylaşabilirsiniz. Widget sayesinde ana sayfada gelecek bölümleri kolayca takip edebilirsiniz.

6. Tvtag

GetGlue adıyla daha aşina olduğunuzu düşündüğüm uygulamanın artık yeni adı tvtag. Yalnızca dizi takip uygulaması olmakla kalmayan tvtag, aslında bir sosyal paylaşım platformu desek daha doğru olabilir.

Bu uygulama ile Foursquare'deki gibi check-in yapabiliyorsunuz. Fakat burada gittiğiniz yerleri değil izlediğiniz dizileri ve filmleri check-in yapıyorsunuz. Hoşunuza giden etkinlikleri paylaştıkça ve kaydettikçe uygulama sizin profilinizi çıkarıyor.

Ayrıca uygulama profilinize, zevklerinize ve hoşlandıklarınıza uygun olarak size yeni film ve dizi tavsiyelerinde bulunuyor. Böylece yeni şeyler keşfetmenin de zevkini çıkarabiliyorsunuz.

7. CLIFFHANGER

Aynı anda birden çok diziyi takip etmeye çalışan dizi tutkunlarının beğeneceği bir diğer uygulama da Cliffhanger. Prensip olarak SeriesGuide'a benzeyen uygulamanın en büyük özelliği canlı, göze hoş gelen ve kullanıcı dostu arayüzü.

Dizilerin bölümlerini tek tek görebileceğiniz uygulama ile kaçırdığınız bölümlerin takibini yapabilirsiniz. Ayrıca yeni gelecek bölümleri takviminize işaretleyip zamanı gelince izleyebiliyorsunuz.

Ayrıca size izlediğiniz dizilere göre tavsiyelerde bulunan uygulamada geri sayım ve sosyal platformlarda paylaşım özelliği de var.

YORUMLAR