Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Play'i nasıl kullanacağını merak edenler için tüm temel özelliklerine değindik!

Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Play, Çin üretimi bir kaç Android akıllı telefon markası hariç diğer tüm üreticilerin Android cihazlarında varsayılan bir uygulama olarak yer alıyor ve kullanıcıların tüm Android uygulamalarına kolayca ulaşabilmeleri için gerekli imkanları sunuyor. Ancak zaman zaman biraz karmaşık olabilen uygulamaya dair bir rehber hazırlamak da tabii ki bizim görevimiz. Google Play nedir ve nasıl kullanılır sorusunu kendine soranlar için dilerseniz hemen başlayalım.

Öncelikle, mobil cihazınızda Google Play mevcut değilse aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebileceğinizi belirteyim. Kurmak için tek yapmanız gereken aşağıdaki dosya Android cihazınıza indikten sonra inen dosyayı çalıştırmak ve kurulumu gerçekleştirmek.

Google Play'i kurduğunuzda cihazınızın ana ekranına "Play Store" adlı bir ikon gelecektir ve bu ikona uygulamalar butonundan ulaşmak da mümkün. Elbette açmak için hemen bu butona basmamız gerekiyor.

Play Store'u açtıktan sonra karşımıza çıkan ekran ise uygulamanın ana sayfasını oluşturuyor ve diğer tüm bölümlere bu sayfa üzerinden ulaşabiliyoruz.

Ana ekran üzerinde yer alan Uygulamalar, Oyunlar, Kitaplar ve Gazetelik kategorileri, Play Store'un bizlere sunduğu farklı olanaklara erişim sağlıyorlar. Bu dört seçeneğe dilerseniz kısaca göz atalım.

  1. Google Play Nedir, Nasıl Kullanılır?
  2. Google Play Uygulamalar
  3. Google Play Oyunlar
  4. Google Play Kitaplar
  5. Google Play Gazetelik
  6. Google Play Sol Açılır Menüde Neler Var?
  7. Google Play Uygulama Ekranı
  8. Google Play Arama

YORUMLAR