GTA 5 PC Giriş Problemi ve Çözümü

GTA 5'e giriş yaparken yükleme ekranında takılıyor ve code 1 hatası alıyorsanız, bloğumuza göz atarak sorunu hemen çözün ve GTA 5 PC'yi oynamaya başlayın.

GTA 5 PC Giriş Problemi ve Çözümü

Çooook uzun süredir beklenilen GTA 5 PC versiyonu dün gece saat 02.00 civarında aktif edildi ve milyonlarca oyuncu oyunu oynamaya başladı. Fakat bazı şanssız oyuncular nedenini ilk başta anlamadığı bir sebepten dolayı oyuna giriş sağlayamadılar. Biz de oyuna hala giriş yapamayan oyuncuların yaşadığı problemi farketmesi ve çözebilmesi için gerekli yazımızız hemen hazırladık.

Öncelikle GTA 5 PC giriş problemi nedir onu açıklamak gerekiyor. Eğer oyunu takip ediyorsanız bir süredir ön sipariş ile alanlar için indirmeye açılmıştı. Oyunu indirip dün gece giriş yapmaya çalışan bazı kullanıcılar, giriş sırasında yükleme ekranında kalarak uzunca süre beklediler ve oyuna giriş yapamadılar. Yaşanan sorunu kendi sitesinde resmi olarak açıklayan Rockstar Games, bu sorun için kısa süre içerisinde bir düzenleme getirileceğini söyledi ve ayrıca oyuncuların sorunu kendi başlarına aşarak oyuna nasıl giriş yapabileceklerini açıkladı.

Oyuna giriş yapmak için bağlanmaya çalıştığınız Social Club'ın yüklenme ekranında takılıp kalıyorsanız, yaşadığınzı problem Windows işletim sisteminizin kullanıcı adından kaynaklanıyor. Daha net olarak açıklamak gerekirse, Windows yönetici hesap adınızda desteklenmeyen karakterler bulunuyorsa, Social Club'a giriş yaparken problem yaşanıyor.

Bu sorunu yaşayan oyuncular Social Club yükleme ekranında ''The rockstar update service is unavailable (code1)'' hatasını alıyor yada oyun indirme işlemi takılıp kalıyor. Eğer bu hataları alıyorsanız yapmanız gereken şey ise yeni bir yönetici hesabı oluşturmanız. Windows işletim sistemi üzerinde yeni bir Yönetici Hesabı oluşturarak oyuna giriş yapmaya çalıştığınızda problemi ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Ayrıca rockstar'ın da hızlıca hareket ederek bu problemi temelli onaracağını düşünüyorum.

Yeni Windows yönetici hesabı oluşturuken dikkat etmeniz gereken nokta ise kullanacağınız karakterlerin A - Z ve 0 - 9 karakterleri arasında olması. Eğer bu karakterleri kullanarak yeni bir yönetici hesabı oluşturursanız, GTA 5'e girerken yaşadığınız takılma problemi ortadan kalkacaktır.

Genelde ad soyad yada takma ad olarak belirlediğimiz bilgisayar kullanıcı adlarına pek dikkat ettiğimiz söylenemez. Örneğin kendi adım ile sahip olduğum bir Windows kullanıcı hesabı ile şu an için GTA 5 PC versiyonuna giriş yapamayacağım. Bu nedenle bilgisayarıma yeni bir yönetici hesabı eklemem gerekiyor.

Yeni bir yönetici hesabı oluşturmak için Windows işletim sistemi üzerinde denetim masasına gitmeniz ve oradan gerekli adımları uygulamanız gerekiyor. Daha sonra işletim sistemine bu kullanıcı hesabı ile giriş yaparak GTA 5 oynama keyfini sürmeye başlayabilirsiniz.

GTA 5 İndir

GTA 5 PC Çıktı! İşte GTA 5 PC Optimizasyonu Hakkında İlk Bilgiler

YORUMLAR