iCloud Son Yedekleme Tamamlanamadı Hatası Çözümü

iCloud son yedekleme tamamlanamadı hatasının birkaç basit adımla çözümü mümkün.

iCloud Son Yedekleme Tamamlanamadı Hatası Çözümü

iPhone ve iPad cihazlarınızda bulut yedekleme servisi olarak iCloud’ı tercih ediyorsanız, “Son yedekleme tamamlanamadı” veya “Yedekleme tamamlanamadı” hata uyarıları en az bir kere karşınıza çıkmıştır. Bu iletinin neden kaynaklandığına dair Apple’dan bir açıklama gelmedi ancak birkaç basit adımla bu sorunun üstesinden gelebilrsiniz.

iCloud’ı otomatik yedeklemeye ayarladıysanız iOS cihazlarınız her kablosuz ağa bağlandığında hiçbir şey yapmadan iPhone / iPad’inizdeki tüm veriler iCloud’a yedeklenir. Yedekleme işlemi genellikle sorunsuz tamamlanır ancak bazen yedeklemenin tamamlanamadığına dair uyarı mesajları alabilirsiniz. Bu durumda sorunu hızlıca çözmek adına izleyebileceğiniz basit adımlar şöyle olacaktır:

iOS Cihazınızı Yeniden Başlatın ve Tekrar Deneyin:

  • iOS cihazınızı yeniden başlatıp iCloud’a yedeklemeyi denemek sorunu çözebilir. iPhone / iPad’inizi yeniden başlatmaya zorlamak için Ana Ekran düğmesi ve Güç düğmesine Apple logosunu görene dek basılı tutuyorsunuz ve cihazınız yeniden başladıktan sonra bir kablosuz ağa bağlı olduğundan emin oluyorsunuz.
  • İkinci adım olarak Ayarlar – iCloud – Yedekleme ve Şimdi Yedekle seçeneğine dokunarak yedeklemeyi tekrar deniyorsunuz. Çok basit olan bu adım sorununuzu çözmediyse ikinci çözüm yoluna geçebilirsiniz.

Eski iCloud Yedeklerinizi Silin, Ağ Ayarlarınızı Sıfırlayın ve Tekrar Deneyin:

iCloud’a şimdiye kadar yaptığınız tüm yedeklemeleri silmek, ağ ayarlarını sıfırlamak ve baştan şansınızı denemek sorununuzu çözebilir. Tabii ki tüm iCloud yedeklemelerinizi silmeden iTunes yazılımıyla bilgisayarınıza yedekleme yapmanızı tavsiye ederim. Bunun için izlemeniz gereken adımlar da son derece basit:

  • iPhone / iPad’inizi bilgisayarınıza bağlıyorsunuz ve iTunes yazılımı aracılığıyla bilgisayara yerel yedekleme yapıyorsunuz. iTunes yedeklemesi tamamlandığında iOS cihazınıza geçerek Ayarlar – iCloud – Depolama – Depolamayı Yönet menüsüne gidiyorsunuz. Eski iCloud yedeklemesini gözünüze kestiriyor ve siliyorsunuz.
  • Ağ ayarlarınızı sıfırlamak için de Ayarlar – Sıfırla – Ağ Ayarlarını Sıfırla yolunu izliyorsunuz. Bunu yaptığınızda daha önce bağlı olduğunu ağlara tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Kablosuz ağınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar – iCloud – Yedekle – Şimdi Yedekle seçeneğine dokunarak yedekleme işlemini başlatıyorsunuz.

iTunes ile PC'nize Yedekleme Yapın:

  • Üçüncü bir yol olarak iOS cihazınızı iTunes yazılımı aracılığıyla yedeleme almayı, iCloud’ı kapatıp cihazınızı yeni aldığınız iTunes yedeğine geri döndürmeyi deneyebilirsiniz.

“iCloud yedekleme tamamlanamadı” hatasının görünmesinin birçok nedeni var. Ağ bağlantınızın sağlıklı olmaması, bant genişliğinin yetersiz olması, ağ zaman aşımı, Lightning kablosunun hasarlı olması gibi birçok neden sayılabilir. Yukarıdaki çözüm yollarından farklı önerileriniz varsa bizlerle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

iPhone Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone Ağ Ayarlarını Sıfırlama

YORUMLAR