'iOS Güncelleme Yüklenemedi' Hatası ve Çözümü

iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS güncelleme yüklenemedi, iOS güncelleme yüklenirken hata oluştu sorunu çözümü.

'iOS Güncelleme Yüklenemedi' Hatası ve Çözümü

iPhone ve iPad cihazınıza iOS 10.3.2 yazılım güncellemesini indirirken “iOS güncelleme yüklenemedi” "iOS güncelleme yüklenirken hata oluştu" vb bir hata ile karşılaştıysanız çözümüne ilişkin blog yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

Apple, iPhone ve iPad kullanıcıları için iOS 10.3.2 yazılım güncellemesini sundu. Güncellemeyi OTA üzerinden almayı tercih eden bazı kullanıcılar yükleme esnasında bir sorunla karşılaştı. Biz iPhone 6s cihazına iOS 10.3, 10.3.1 ve 10.3.2 final sürümünü yüklerken benzer sorunla karşılaşmadık ancak “Unable to Install Update” sorunuyla karşılaşan az sayıda da olsa Apple kullanıcısı için çözüm yollarını söylemekte fayda var. Güncelleme Apple tarafında bildiğiniz üzere eş zamanlı dağıtıldığından ilk saatlerde bu tip sorunlar baş göstermekle birlikte hala güncellemeyi alamıyorsanız aşağıdaki çözümleri denemenizde fayda var; en azından denemekten zarar olmaz.

iTunes ile Güncellemeyi Deneyin

OTA yoluyla yani iOS cihazınızda Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek yazılım güncellemesini yüklemekte sorun yaşıyorsanız iTunes üzerinden güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz. Bu işlemi ilk kez yapacak olanlar için; iOS cihazınızı iTunes yüklü bilgisayarınıza Lightning kablosuyla bağlıyorsunuz. PC’nizde iTunes’un son sürümünün yüklü olduğundan eminseniz iTunes’u açıp sol panelden cihazınıza (telefon simgesi) tıklıyorsunuz. Son olarak “Güncellemeleri Denetle” tıklıyorsunuz. Cihazınızın modeline göre yaklaşık 2 GB boyutunda bir indirme gerçekleşiyor ve güncelleme işlemi esnasında cihaz birkaç kez yeniden başlıyor. Kilit ekranında iPhone iOS 10.3.2 sürümüne güncellendi vb. bir ileti görüyorsanız güncelleme başarılı olmuş demektir.

En Sık Karşılaşılan iTunes Hata Kodları ve Çözümleri

iTunes ile Aranız İyi Değilse:

iTunes ile aranız iyi değilse deneyebileceğiniz birkaç şey var:

  • Cihazınızı uçak moduna alın. iPhone’unuzu kapatın. 10 saniye kadar bekleyip açın ve uçak modunu devre dışı bırakın. Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek tekrar deneyin.
  • Cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın. Kablosuz ağınız için DNS ayarlarını 8.8.8.8 olarak değiştirin.
  • Cihazınızı yeniden başlamaya zorlayın. Güç düğmesine Home butonu veya Ses kısma butonuyla birlikte basılı tutun ve Apple logosunu görünce parmağınızı çekin.
  • Home butonuna çift dokunarak Ayarlar uygulamasını bulun ve yukarı sürükleyerek kapatın. Güncellemeyi yüklemeyi yeniden deneyin.
  • iOS güncelleme dosyasını silin. Ayarlar – Genel – Depolama ve iCloud Alanı menüsünde Depolama altında Depolamayı Yönet’e girin. Altlara doğru inin ve “Güncellemeyi Sil”e dokunun.
  • Apple sunucuları o anda yavaş olduğundan güncellemeyi almakta sorun yaşayabilirsiniz. Apple sunucularının durumunuhttps://www.apple.com/support/systemstatus/ adresinden her zaman kontrol edebilirsiniz.

iOS 10.3.2 Final İndirme Bağlantıları:

iPhone ipsw Dosyası İndirme ve Yükleme

iPad iOS 10.3.2 ipsw

iPhone 10.3.2 ipsw

iPod Touch 10.3.2 ipsw

YORUMLAR