WhatsApp Bildirim Gelmiyor, Çözümü Nedir?

WhatsApp bildirim gelmiyor mu? İşte akıllı telefon kullanıcılarının bir kısmının karşı karşıya kaldığı sorunu ortadan kaldırabilecek yöntemlerin listesi!

WhatsApp bildirim gelmiyor sorunu, çoğu akıllı telefon kullanıcısının karşılaştığı problemlerden biridir. Bu yazıda popüler mesajlaşma uygulamasında meydana gelen oldukça can sıkıcı hatanın nasıl çözüleceğini açıkladık.

Apple, iPhone’ların pil ömrünü olabildiğince uzatmak için arka planda çalışan uygulamaları agresif bir şekilde idare ediyor. Bunun sonucunda akıllı telefonlarda yüklü olan uygulamaların bildirimleri gelmeyebilir. Kullanıcılar bu kapsamda WhatsApp bildirim sesi gelmiyor gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilir.

WhatsApp bildirim ekrana gelmiyor problemi, birçok iPhone kullanıcısının karşı karşıya kaldığı büyük bir sorundur. Yeni mesaj olup olmadığını kontrol etmek için WhatsApp’ı belli aralıklarla açmak ideal bir çözüm değildir.

WhatsApp Bildirim Gelmiyor, Çözüm Yolları Neler?

 • WhatsApp’ı kapatmaya zorlama
 • Hücresel veri ve Wi-Fi arasında geçiş yapma
 • iPhone'u yeniden başlatma
 • Arka planda yenilemenin açık olduğundan emin olun
 • WhatsApp bildirim ayarlarını kontrol etme
 • WhatsApp’ı yeniden yükleme
 • iPhone ayarlarını sıfırlama
 • iPhone'u sıfırlama

Yukarıda popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ı kullanan bazı kişilerde meydana gelen sorunun düzelmesine yardımcı edebilecek yöntemler bulunuyor. Listede bulunan yöntemlerin nasıl uygulanacağını öğrenmek için yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

WhatsApp’ı Kapatmaya Zorlama

Popüler anlık mesajlaşma uygulamasında meydana gelen sorunu çözmenin en kolu yolu uygulamayı kapatmaya zorlamak ve tekrar açmaktır. Bunun için Uygulama Değiştirici’yi açmanız ve ardından WhatsApp kartını yukarı kaydırmanız gerekir. Bildirim gecikmesi sorununu çözüp çözmediğini görmek için ardından uygulamayı yeniden açın.

Hücresel Veri ve Wi-Fi Arasında Geçiş Yapma

Gelen mesajların internet bağlantınızın kendisiyle ilgili bir sorun nedeniyle gecikmesi mümkündür. Dolayısıyla mobil veri kullanıyorsanız sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Wi-Fi ağına bağlanın. Wi-Fi ağında olduğunuz halde mesajlar geç geliyorsa tersini deneyin.

iPhone’u Yeniden Başlatma

Mesajlaşma uygulamasında yaşadığınız sorun hala devam ediyorsa iPhone’unuzu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. iPhone’u yeniden başlatmak bellek (hafıza) temizlemeye yardımcı olur. Bir süredir cihazı yeniden başlatmadıysanız bu iyi bir fikir olabilir.

Arka Planda Yenilemenin Açık Olduğundan Emin Olun

 • Ayarlar sayfasını ziyaret edin.
 • Genel menüsünü açın.
 • Arka Planda Uygulama Yenileme yazısına dokunun.
 • WhatsApp’ın aktif olup olmadığını kontrol edin.

Piyasaya sürdüğü ürünler ile dünya genelinde oldukça büyük bir popülerlik elde eden Apple, uygulamaların arka planda yenilenmesi ve bildirim gönderilmesi için uygulamaların arka planda otomatik olarak yenilenmesine izin verir.

Teknoloji devi, birçok uygulama bu özelliği suistimal edebileceğinden veya aşırı pil tüketimine neden olabileceğinden dolayı kullanıcıların cihazlarında yüklü uygulamalar için bu özelliği elle kapatmalarına izin verir.

WhatsApp bildirim ekrana gelmiyor sorununu çözebilmek için arka planda yenilemenin açık olduğunu kontrol edebilirsiniz. Bu kapsamda ilk olarak ayarlar sayfasını ziyaret edin ve hemen ardından "Genel" menüsünü ziyaret edin. Açılan menüde bulunan "Arka Planda Uygulama Yenileme" yazısına dokunun. Son olarak WhatsApp'ın aktif olup olmadığına göz atın.

WhatsApp Bildirim Ayarlarını Kontrol Etme

Mesajlaşma uygulamasının bildirim ayarlarını yanlışlıkla değiştirmiş olabilirsiniz. Tüm bildirim ayarlarının doğru şekilde yapıldığından emin olmak için anlık mesajlaşma uygulaması üzerinden ayarlar sayfasını açın. Bu işlemin ardından mesaj ve grup bildirimleri için "Bildirimleri Göster" seçeneğini aktif olduğundan emin olun.

WhatsApp’ı Yeniden Yükleme

Yukarıda yer alan yöntemler işe yaramadıysa uygulamayı kaldırıp yeniden yükleyin. Mesajlaşma uygulamasını kaldırmak, sohbet verilerinizin de silinmesine yol açacağından dolayı yedekleme işlemini gerçekleştirdiğinizden emin olun. Yedekleme işlemi, sohbet geçmişinizin boyutuna bağlı olarak biraz zaman alabilir.

iPhone Ayarlarını Sıfırlama

WhatsApp’ı yeniden yüklemek sorunu çözecektir ancak çözmezse bir sonraki deneyeceğiniz şey iPhone’un ayarlarını sıfırlamaktır. Bu işlem, cihazınızı fabrika ayarlarına geri yükler ancak verilerinizi silmez.

İşlem sırasında iPhone’unuz yeniden başlayabilir. Başlamazsa, sıfırlama yaptıktan sonra yeniden başlattığınızdan emin olun. Bu yöntem, WhatsApp mesaj bildirimlerinin geç gelmesi sorununun çözülmesine yardımcı olabilir.

iPhone'u Sıfırlama

Yukarıdaki seçeneklerden hiçbiri bildirim sorununu düzeltmede işe yaramadıysa son çare iPhone’u tamamen sıfırlamaktır. İşlemin bir parçası olarak tüm cihazınız biçimlendirilecektir. Bu nedenle işlemden önce verilerinizin bir yedeğini aldığınızdan ve WhatsApp sohbet geçmişinizi iCloud’a yedeklediğinizden emin olun.

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?
MOBİL

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp kullanıcılarının en büyük dertlerinden bir tanesi elbette engellenip engellenmediklerinden emin olamamak. Bu durum bilhassa uygulamayı sıklıkla kullananların canını sıkabiliyor ve bu nedenle WhatsApp'ta engellendiğinizi kolayca anlayabilmeniz için takip etmeniz gereken adımları sizlere aktarmaya karar verdik.

Bu yazıda WhatsApp bildirim gelmiyor, ne yapabilirim sorusunu yanıtladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın. Ayrıca WhatsApp'ta kalite kaybı olmadan fotoğraf ve video nasıl gönderilir sorusunu cevapladığımız rehberimize de göz atabilirsiniz.

YORUMLAR