Microsoft Word'de Arkaplana Nasıl Resim Eklenir?

Microsoft Word sayfasına arkaplan remsi ekleyerek yazılarını daha görsel hale getirebilirsiniz. Bu yazımızda bunu nasıl yapabileceğiniz anlattık.

Microsoft Word'de Arkaplana Nasıl Resim Eklenir?

Öğrencilerin ve çalışanların bir numaralı dostu olan metin yazma programı Microsoft Word'de daha keşfedemediğimiz yüzlerce özellik bulunuyor. Bu blog yazımıda arkaplana resim ekleme özelliğini nasıl kullanabileceğinizden bahsedeceğiz.

Microsoft'un uzun yıllardır kullanılan bir numaralı metin editörü Word'te artık daha havalı bir şekilde yazı yazabilirsiniz. Bunun için sunumlarınıza aşağıda gösterdiğimiz adımları uygulayarak sadece arkaplan resmi eklemeniz yeterli.

1) İlk olarak kendinize temiz bir sayfa açın. (Yok yok hayattan değil Microsoft Word'den bahsediyoruz.)

2) Microsoft Word'ün üst kısmında bulunan menülerden "TASARIM" alanına geçiş yapın.

3) Açılan bölümün en sağ kısmına doğru bakmalısınız. Oradan "Sayfa Rengi" alanına tıklayın ve açılan pencereden "Dolgu Rengi" kısmını seçin.

4) Daha sonra karşınıza arkaplan ayarlarını düzenleyebileğiniz bir pencere çıkacak. Pencerenin üst kısmında bulunan yardımcı menülerden "Resim" bölümüne gelin.

5) Buraya kadar doğru bir şekilde geldiyseniz gerisi kolay artık. Aşağıda ok işareti ile gösterdiğimiz alana tıklayın ve arkaplan olarak ayarlamak istediğiniz resmi seçin.

6) Daha sonra karşınıza resim seçmeniz için bir bölüm çıkacak. Bu bölüm aracılığıyla istediğiniz resmi arkaplan olarak ayarlayabilirsiniz. Resimleri bilgisayarınızdan yükleyebileceğiniz gibi internetten de anlık olarak indirebilirsiniz. Mesela aşağıda konuyu anlatırken biz Tamindir'in resmini Word sayfasına ekledik. Bir göz atın bakalım nasıl olmuş.

Bir nasıl yapılır rehberimizin daha burada sonuna geliyoruz. Aşağıda sizler için önerdiğimiz diğer blog yazılarımıza bakabilir veya güncel haberlerimizi okuyabilirsiniz.

Microsoft Word Dökümanındaki Resimler Nasıl Kaydedilir?

Microsoft Word'de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word Alternatifi Programlar

YORUMLAR