Microsoft Word'de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word'de yazım ve dilbilgisi denetleme özelliğini nasıl devre dışı bırakacağınızı anlatıyoruz.

Microsoft Word'de Otomatik Düzeltme Nasıl Kapatılır?

Microsoft Word’de yazım ve dilbilgisini denetleyen özellik bazen kurtarıcı olabiliyor, ancak bazen yanlış kelimeleri de düzelterek bizi zorlayabiliyor. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Sürekli belge hazırlayan kullanıcıların işlerini kolaylaştıran ve hızlandıran faydalı araçlar sunan Microsoft Word’ün bu araçları bazen işimizi zora sokabiliyor. İlk harfin büyük yazılması, gün isimlerinin büyütülmesi gibi otomatik düzeltme işlemlerini devre dışı bırakmak oldukça kolay. Yazım hatalarını düzeltmek için özelleştirme imkanı sunan Word'de otomatik düzeltmeleri tamamen kapatma imkanı da sunuyor. Yazımı denetleme, hataları işaretleme, yinelenen sözcükleri işaretleme, yoksayılacak kelimeler gibi özellikleri kendiniz seçebiliyorsunuz.

 

Dosya > Seçenekler > Yazım Denetleme adımlarını izledikten sonra açılan ekranda az önce belirttiğim seçenekleri kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Bir başka seçenek de; yukarıdaki menüden Gözden Geçir > Dil adımlarını izleyerek Yazım Denetleme Dilini Ayarla seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda Yazım veya Dilbilgisi Denetimi Yapma seçeneğinin yanındaki işareti kaldırdıktan sonra Tamam butonuna basmak yeterli olacaktır.Kayıp Word Belgeleri Nasıl Kurtarılır?

YORUMLAR