Netflix Film Önerileri - Şubat 2024

Sizler için derlediğimiz bu listemizde Netflix Film Önerileri (Şubat 2024) ile karşınızdayız. Peki bu ayın en iyi Netflix filmleri neler?

En iyi Netflix filmleri ve dizileri ile kullanıcıların gözdesi olan Netflix, film önerileri isteyen izleyicilerine uygulama ya da web sitesi içinde yardımcı olacak bir algoritması sunuyor.  Bu öneriler ne yazık ki çoğu zaman seyirci kitlesine çok yardımcı olmuyor.

Şubat 2024'te de olduğu gibi her ay izleyicilerin kafasında Netflix'te hangi film izlenir gibi sorular var olmaya devam ediyor. Doğrusunu söylemek gerekirse Netflix'te ne izlemeli sorusuna verilebilecek tek bir cevap yok çünkü herkes aynı tür filmleri izlemekten keyif almıyor.

Dijital yayın platformunun içerik yelpazesinde o kadar çok film ve dizi var ki bunların tamamını izlemek size çok fazla vakit kaybettirebilir. Sevilmeyecek yapımları izlemek yerine en güzel Netflix filmleri arasından seçim yapmak özellikle film izlemeye ayırabileceği çok fazla zamanı olmayanların atabileceği en iyi adım olacaktır.

Siz de Şubat 2024'te ne izlenmeli diye merak ediyorsanız aşağıdaki listeye geçebiliriz.

Popüler Netflix Film Önerileri

 • Badland Hunters
 • Lift
 • Stowaway
 • Sixty Minutes
 • Redeeming Love
 • Society of the Snow
 • Murder on The Orient Express
 • Ambulance
 • The Invention of Lying
 • The School for Good and Evil

Popüler Netflix Film Önerileri

Can sıkıntınızın önüne geçebilmek için yeni bir film arıyorsanız ancak ne izlemek istediğinize karar veremediyseniz, farklı türlerden ve hikayelerden oluşan bu listemizde size uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Yeni bir diziye başlamak isterseniz Netflix dizi önerileri listemize de göz atmanızı tavsiye ederiz.

Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? 2024 Güncel Fiyat Bilgisi
İNTERNET

Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar? 2024 Güncel Fiyat Bilgisi

Netflix üyelik ücreti, 2024 itibarıyla ne kadar oldu sorusunun yanıtını merak eden internet kullanıcıları için bir rehber hazırladık.

Badland Hunters

Tür: Aksiyon, macera ve dram

IMDb Puanı: 6,0

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Don Lee, Lee Hee-jun, Lee Jun-young ve dahası

Açıklama: Seul, yıkıcı deprem sonrasında kanunsuz ve çorak bir şehre dönüşür. Seul'da bir avcı, bir doktorun kaçırdığı genci kurtarmaya çalışır. 2024 yılında yayımlanan film 1 saat 48 dakika uzunluğunda.

Lift

Tür: Aksiyon, suç ve komedi

IMDb Puanı: 5,5

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Kevin Hart, Gugu Mbatha-Raw, Vincent D'Onofrio dahası

Açıklama: Bir hırsız ve ekibi, 12 bin metre yükseklikteki uçakta yer alan kasadan 500 milyon dolar değerindeki altını çalmaya çalışır. 2024 yılında çıkan film 1 saat 46 dakika uzunluğunda.

Stowaway

Tür: Macera, bilim kurgu ve gerilim

IMDb Puanı: 5,7

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Anna Kendrick, Toni Collette, Daniel Dae Kim ve dahası

Açıklama: Bir ekip Mars'a doğru yolculuk yaparken kaçak bir yolcu, uzay gemisindeki kişilerin hayatını riske atar. Ekibin oldukça zor bir seçim yapması gerekir. 1 saat 57 dakika uzunluğundaki film 2021 yılında çıktı.

Sixty Minutes

Tür: Aksiyon, macera ve dram

IMDb Puanı: 5,7

Yaş Sınırı: 18+

Seslendirme: Emilio Sakraya, Dennis Mojen, Marie Mouroum ve dahası

Açıklama: Sixty Minutes (60 Dakika), kızının doğum günü partisine yetişmek için büyük bir müsabakayı terk eden dövüşçünün hikâyesini konu alıyor. 1 saat 29 dakika uzunluğundaki film 2024 yılında yayımlandı.

Redeeming Love

Tür: Romantik ve dram

IMDb Puanı: 6,7

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Abigail Cowen, Tom Lewis, Eric Dane ve dahası

Açıklama: Redeeming Love (Aşk Güzel Şey), bir kadına âşık olan bir çiftçinin hikâyesini konu alıyor. 2 saat 14 dakika uzunluğundaki film 2022 yılında yayımlandı.

Society of the Snow

Tür: Macera, dram ve tarih

IMDb Puanı: 7,9

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Enzo Vogrincic, Agustín Pardella, Matías Recalt ve dahası

Açıklama: Bir uçağın And Dağlarına düşmesi sonrasında hayatta kalan yolcular evlerine dönebilmek için iş birliği yapar. 2 saat 25 dakika uzunluğundaki film 2024 yılında yayımlandı.

Murder on The Orient Express

Tür: Dram, suç ve gizem

IMDb Puanı: 6,5

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Kenneth Branagh, Penélope Cruz, Willem Dafoe ve dahası

Açıklama: Hercule Poirot isimli dedektif, bir trende işlenen cinayeti çözmeye çalışır. 2017 yılında çıkan Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet) 1 saat 54 dakika uzunluğunda.

Ambulance

Tür: Aksiyon, suç ve dram

IMDb Puanı: 6,1

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II, Eiza González ve dahası

Açıklama: Ambulance (Ambulans), bir banka soygunu sırasında işlerin ters gitmesi sonucunda araçla kaçmaya çalışan iki kardeşin hikâyesini konu alıyor. 2 saat 16 dakika uzunluğundaki film 2022 yılında çıktı.

The Invention of Lying

Tür: Komedi, fantastik ve romantik

IMDb Puanı: 6,4

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Ricky Gervais, Jennifer Garner, Jonah Hill ve dahası

Açıklama: Kimsenin yalan söylediği bir dünyada geçen The Invention of Lying (Yalanın İcadı) filminde bir senarist gerçek olmayan bir şeyler söylemeye başlar. 1 saat 39 dakika uzunluğundaki film 2009 yılında vizyona girdi.

The School for Good and Evil

Tür: Aksiyon, komedi ve dram

IMDb Puanı: 5,9

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Sophia Anne Caruso, Sofia Wylie, Charlize Theron ve dahası

Açıklama: The School for Good and Evil (İyilik ve Kötülük Okulu), kendilerini peri masallarında yer alacak kahramanların ve kötü karakterlerin gittiği sihirli okulda bulan Sophie ve Agatha'nın hikâyesini konu alıyor. 2 saat 29 dakika uzunluğundaki film 2022 yılında çıktı.

Netflix Aksiyon Filmi Önerileri

 • Lucy
 • The Matrix
 • Sherlock Holmes
 • John Wick
 • Kara Şövalye

1- Lucy

Tür: Aksiyon ve Macera, Bilim Kurgu

IMDb Puanı: 6,4

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Scarlett Johansson, Morgan Freeman, Choi Min-sik ve dahası

Açıklama: Tayvan'daki genç bir Amerikalı istemeden uyuşturucu kuryesi olur. Vücuduna nüfuz eden yüksek teknoloji ürünü uyuşturucular, insan üstü güçler kazanmasını sağlar. Bilim Kurgu kategorisine de dahil olan Lucy, aksiyon ve macera tarafında aradıklarınızı sunuyor.

2- The Matrix

Tür: Aksiyon ve Macera, Bilim Kurgu, Dövüş Sanatı

IMDb Puanı: 8,7

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Kaanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss ve dahası

Açıklama: Matrix nedir sorusunun yanıtını arayan Neo adlı bilgisayar korsanı, beyaz tavşanın peşine takılır ve yaşadığı dünyayla ilgili akıllara durgunluk veren gerçeği öğrenir. Serinin yeni filmini sinemada izlemeden önce, bu filme göz atmanızı tavsiye ederiz.

3- Sherlock Holmes

Tür: Aksiyon ve Macera, Gizem

IMDb Puanı: 7,6

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Robert Downey Jr, Jude Law, Rachel McAdams ve dahası

Açıklama: Bu eksantrik dedektif için oyun başladı. Ortağının yardımıyla hain bir düşmanın izini sürmek için hem dövüş tekniklerini hem de pratik zekâsını kullanması gerekiyor. Ufak bir hatırlatma olarak ünlü hayali dedektifin dizisi de Netflix'ten izlenebiliyor.

4- John Wick

Tür: Aksiyon ve Macera

IMDb Puanı: 7,4

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Keanu Reeves, Micheal Nyqvist, Alfie Allen ve dahası

Açıklama: Bir gangsterin oğlu arabasını çalıp köpeğini öldürünce, eski kiralık katil, korkusuz John Wick intikam almak için tüm çeteye savaş açar. Bu arada serinin diğer birkaç filmini de Netflix üzerinden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

5- Kara Şövalye

Tür: Aksiyon ve Macera

IMDb Puanı: 9,0

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Christian Bale, Heath Ledger, Aaron Eckhart ve dahası

Açıklama: Batman, Teğmen Gordon ve Bölge Savcısı Harvey Dent, tüyler ürpertici makyajıyla Gotham şehrine korku saçan suç dehası Joker'e karşı mücadele eder. Batman denildiğinde akla gelen ilk filmlerden birisi olan Kara Şövalye, aksiyon ve macera dolu dakikalar vaat ediyor.

 

Netflix Bilim Kurgu Filmi Önerileri

 • Yıldızlararası
 • Don't Look Up
 • V for Vendetta
 • Chappie
 • Batman v Superman: Adaletin Şafağı

1- Yıldızlararası

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera, Drama

IMDb Puanı: 8,6

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Matthwe McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain ve dahası

Açıklama: İnsanlık yok olmanın eşiğindeyken bir grup astronot, yaşanabilir başka bir gezegen bulmak için bir solucan deliğinden geçerek tehlikeli bir yolculuğa çıkar. Uzay temalı filmlerden hoşlanan takipçilerimiz, fizik kanunlarının çekici dünyasında kaybolacaklar.

2- Don't Look Up

Tür: Bilim Kurgu, Komedi, Sosyal

IMDb Puanı: 7,2

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep ve dahası

Açıklama: İki astronom, Dünya'yı yok edecek bir kuyruklu yıldızın yaklaşmakta olduğu konusunda insanlığı uyarmak için bir medya turuna çıkar, ancak hiç kimse onları umursamaz. Sosyal mesaj vermeyi güden bu film, dünyanın dört bir yanındaki pek çok kişi tarafından beğenildi.

3- V for Vendetta

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera, Sosyal

IMDb Puanı: 8,1

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea ve dahası

Açıklama: Distopik bir gelecekte devrim için halkı kışkırtan maskeli anarşist, bir televizyon kanalı çalışanını tarafına çeker. Bir dedektif ise onun kim olduğunu bulmaya çalışır. Filmin oyuncu kadrosunda Natalie Portman, Hugo Weaving, Stephen Rea gibi isimler yer alıyor.

4- Chappie

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera

IMDb Puanı: 6,8

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Sharlto Copley, Hugh Jackman, Sigourney Weaver ve dahası

Açıklama: Yok edilemez robotlardan oluşan bir polis gücünün suça izin vermediği bir gelecekte yapay zekâsı seviye atlayan bir robot, düşünen ve hisseden bir makineye dönüşür. Filmin oyuncu kadrosunda Sharlto Copley, Hugh Jackman, Sigourney Weaver gibi isimler yer alıyor.

5- Batman v Superman: Adaletin Şafağı

Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon ve Macera

IMDb Puanı: 6,4

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams ve dahası

Açıklama: Batman, Süpermen'in artan gücünden şüphelenince Çelik Adam ve Pelerinli Süvari karşı karşıya gelir. Lex Luthor ise memnuniyetle bu durumdan faydalanır. Süper kahraman filmlerinden hoşlanıyorsanız, bu iki karakterin bir araya geldiği Batman v Superman size göre olacaktır.

 

Netflix Drama Filmi Önerileri

 • Piyanist
 • Joker
 • Green Book
 • The Irishman
 • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

1- Piyanist

Tür: Drama, Askeri

IMDb Puanı: 8,5

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Adrien Brody, Thomas Kretschmann, Frank Finlay ve dahası

Açıklama: Polonyalı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman, kendi anılarından uyarlanan bu filmde 2. Dünya Savaşı'nda Nazilerin zorbalıklarına karşı hayatta kalma mücadelesi veriyor. Gerçek hayattan uyarlanan bu film, başlangıçta ağır olsa da, ilerleyen dakikalarda izleyenleri kendisine çekmeyi başarıyor.

2- Joker

Tür: Drama, Gerilim, Sosyal

IMDb Puanı: 8,4

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Joaquin Phoenix, Robert De Niro, Zazie Beetz ve dahası

Açıklama: 1981'de Gotham Şehri'nde akli dengesi bozuk olan başarısız komedyen Arthur Fleck, metroda uğradığı saldırının ardından karanlık ve dehşet saçan yeni bir kimliğe bürünür. Sanat yönetimi anlamında başarılı bir yapım olan bu filmde, Joker'i daha yakından tanıma şansı elde edeceksiniz.

3- Green Book

Tür: Drama, Komedi, Sosyal

IMDb Puanı: 8,2

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini ve dahası

Açıklama: Kibar bir piyanist, Amerika'nın güney ucunda çıkacağı turne için çetin ceviz bir şoför tutar. İkili, ırkçılığın yaygın olduğu bu yabancı topraklarda birçok macera yaşar. Yine gerçek hayattan uyarlanan Green Book, her dakikası dolu dolu geçen bir yapım.

4- The Irishman

Tür: Drama

IMDb Puanı: 7,8

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci ve dahası

Açıklama: Martin Scorsese'nin büyük ilgi gören bu filminde tetikçi Frank Sheeran, Bufalino suç ailesinin sadık bir üyesi olarak sakladığı sırları anımsıyor. Yakın dönemde yayınlanan bu film, usta oyuncuları bir araya getirerek görsel bir şölen sunuyor.

5- Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Tür: Drama

IMDb Puanı: 8,3

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Hayat Van Eck, Selen Öztürk, Yetkin Dikinciler ve dahası

Açıklama: Naim Süleymanoğlu hakkındaki bu biyografik filmde mazlum bir halterci, mültecilikten olimpiyatlara uzanan yolda zorlukları aşarak halkını dünyanın gündemine taşır. Gerçek hayattan uyarlanan bu film, yerli yapım olarak öne çıkıyor.

Netflix Gerilim Filmi Önerileri

 • Dövüş Kulübü
 • Yaralı Yüz
 • Bird Box
 • Sihirbazlar Çetesi
 • The Platform

1- Dövüş Kulübü

Tür: Gerilim

IMDb Puanı: 8,8

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Brad Pitt, Edward Norton, Helena Bonham Carter ve dahası

Açıklama: Hayata dair inancını yitirmiş bir ofis çalışanı, gizemli yeni dostu Tyler Durden'la kurduğu gizli topluluk sayesinde, bastırılmış duygularını açığa vurma fırsatı yakalar. Unutmayın, dövüş kulübünün ilk kuralı, dövüş kulübü hakkında konuşmamaktır.

2- Yaralı Yüz

Tür: Gerilim, Drama

IMDb Puanı: 8,3

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Al Pacino, Steven Bauer, Michelle Pfeiffer ve dahası

Açıklama: Kanlı bir yükselişle Miami'nin uyuşturucu baronu olan Kübalı gangster, içine düştüğü bağımlılık, takıntı ve acımasızlık sarmalının dehşet verici sonuçlarıyla uğraşır. Biraz eski sayılabilir ancak yaralı yüz, gerçekten de içine çeken bir yapım.

3- Bird Box

Tür: Gerilim, Drama, Bilim Kurgu

IMDb Puanı: 6,4

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Sandra Bullock, Trevante Rhodes, John Malkovich ve dahası

Açıklama: Görünmeyen uğursuz bir varlığın toplumun büyük kısmını intihara sürüklemesinden beş yıl sonra, hayatta kalan bir kadın ve iki çocuğu güvenli bir yere ulaşmaya çabalar. Gerilim denildiğinde aklınızda tüyler ürpertici şeyler geliyorsa, Bird Box size istediğinizi sunacaktır.

4- Sihirbazlar Çetesi

Tür: Gerilim, Gizem

IMDb Puanı: 7,2

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson ve dahası

Açıklama: FBI ajanlarını kurnazlıkla atlatmayı başaran bir grup zeki illüzyonist, bankalardan çaldıkları parayı izleyicilerine verme konusunda uzmanlaşır. Gerilim ve gizem odaklı filmin kadrosunda Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson gibi isimler yer alıyor.

5- The Platform

Tür: Gerilim

IMDb Puanı: 7,0

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Ivan Massague, Antonia San Juan, Zorion Eguileor ve dahası

Açıklama: FBI ajanlarını kurnazlıkla atlatmayı başaran bir grup zeki illüzyonist, bankalardan çaldıkları parayı izleyicilerine verme konusunda uzmanlaşır. Gerilim ve gizem odaklı filmin kadrosunda Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson gibi isimler yer alıyor.

Netflix Komedi Filmi Önerileri

 • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus
 • Red Notice
 • Green Book
 • Ayı Teddy
 • Forrest Gump

1- Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

Tür: Komedi, Stand-Up

IMDb Puanı: 6,6

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Cem Yılmaz

Açıklama: Ünlü komedyen Cem Yılmaz bu hicivsel ve samimi stand-up gösterisinde sosyal medya, Türklerin yurt dışı tatilleri ve kendi çocukluğu hakkında hikâyeler anlatıyor. Yeni yıla özel düzenlenen bu gösteri, Netflix üzerinden izlenebiliyor.

2- Red Notice

Tür: Komedi, Aksiyon ve Macera

IMDb Puanı: 6,3

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Dwayne Johnson, Ryan Reynolds, Gal Gadot ve dahası

Açıklama: FBI ajanlarını kurnazlıkla atlatmayı başaran bir grup zeki illüzyonist, bankalardan çaldıkları parayı izleyicilerine verme konusunda uzmanlaşır. Gerilim ve gizem odaklı filmin kadrosunda Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Woody Harrelson gibi isimler yer alıyor.

3- Green Book

Tür: Komedi, Drama, Sosyal

IMDb Puanı: 8,2

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Viggo Mortensen, Mahershala Ali, Linda Cardellini ve dahası

Açıklama: Kibar bir piyanist, Amerika'nın güney ucunda çıkacağı turne için çetin ceviz bir şoför tutar. İkili, ırkçılığın yaygın olduğu bu yabancı topraklarda birçok macera yaşar. Yine gerçek hayattan uyarlanan Green Book, her dakikası dolu dolu geçen bir yapım.

4- Ayı Teddy

Tür: Komedi

IMDb Puanı: 6,9

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane ve dahası

Açıklama: Parti düşkünü ve küfürbaz bir canlı oyuncak ayı, insan dostunun yetişkinliğe geçip kız arkadaşıyla evlenmesini engellemek için elinden geleni yapar. Serinin ikinci filmi de Netflix üzerinden izlenebiliyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mark Wahlberg, Mila Kunis, Seth MacFarlane gibi isimler yer alıyor.

5- Forrest Gump

Tür: Komedi, Romantik Komedi

IMDb Puanı: 8,8

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve dahası

Açıklama: Saf bir adam olan Forrest Gump, bir dizi tesadüf sonucu kendini 1960 ve 70'li yılların en önemli olaylarının ortasında bulur ve pek çok tarihi olaya tanıklık eder. IMDb puanı ile dikkatleri çeken Forrest Gump, başarılı bir yapım olarak kabul ediliyor.

Netflix Romantik Film Önerileri

 • Senden Önce Ben
 • Terminal
 • Forrest Gump
 • Her Şeyin Teorisi
 • Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

1- Senden Önce Ben

Tür: Komedi, Romantik Komedi

IMDb Puanı: 7,4

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer ve dahası

Açıklama: Hayat dolu ve alçak gönüllü biri olan Lou, bir kazadan sonra felç kalan zengin ancak mutsuz bir bekâra bakıcılık yapmaya başlayınca aşka dair zorlu sorularla yüzleşir.  Filmin oyuncu kadrosunda Emilia Clarke, Sam Claflin, Janet McTeer gibi isimler yer alıyor.

2- Terminal

Tür: Romantik, Drama

IMDb Puanı: 7,4

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Tom Hanks, Catherine Zeta-Jones, Stanley Tucci ve dahası

Açıklama: Ülkesinde iç savaş çıkan Viktor Navorski, Kennedy Havalimanı'na giriş yaptığında kendi ülkesinin pasaportunun artık hiçbir ülke tarafından tanınmadığını öğrenir. 2004 yılında vizyona giren The Terminal, 7,4 IMDb puanına sahip.

3- Forrest Gump

Tür: Komedi, Romantik Komedi

IMDb Puanı: 8,8

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Tom Hanks, Robin Wright, Gary Sinise ve dahası

Açıklama: Saf bir adam olan Forrest Gump, bir dizi tesadüf sonucu kendini 1960 ve 70'li yılların en önemli olaylarının ortasında bulur ve pek çok tarihi olaya tanıklık eder. IMDb puanı ile dikkatleri çeken Forrest Gump, başarılı bir yapım olarak kabul ediliyor.

4- Her Şeyin Teorisi

Tür: Romantik, Drama

IMDb Puanı: 7,7

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox ve dahası

Açıklama: Fizik dünyasındaki itibarı artan Stephen Hawking'in vücudu ALS'nin pençesine düşer. Hastalığı, onun sadık eşi Jane'e olan bağımlılığını her geçen gün arttırır. Film, ünlü fizikçinin yaşamını konu ediniyor ve kadroda Eddie Redmayne, Felicity Jones, Charlie Cox gibi isimler yer alıyor.

5- Benjamin Button'ın Tuhaf Hikayesi

Tür: Romantik, Drama

IMDb Puanı: 7,8

Yaş Sınırı: 18+

Oyuncular: Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson ve dahası

Açıklama: Yaşlı ve kırış kırış doğan, ama yıllar geçtikçe gençleşen Benjamin Button'ın hikâyesini anlatan Oscar adayı bu filmi, David Fincher yönetti. Filmin kadrosunda ise Brad Pitt, Cate Blanchett, Taraji P. Henson gibi başarılı oyuncular yer alıyor.

Netflix Yerli Film Önerileri

 • Ayla
 • Bizim İçin Şampiyon
 • Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu
 • Babamın Kemanı
 • Dağ II

1- Ayla

Tür: Türk Yapımı, Askeri, Drama

IMDb Puanı: 8,4

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Ali Atay, Altan Erkekli, Çetin Tekindor ve dahası

Açıklama: Gerçek olaylardan esinlenilen bu yürek sızlatan drama, savaşın ortasında Koreli bir yetimi kurtarıp onunla bağ kuran bir astsubayın hikâyesini anlatıyor. Pek çok ödüle aday gösterilen bu yerli yapımda, izleyenler genellikle olumlu yorumlarda bulunuyor.

2- Bizim İçin Şampiyon

Tür: Türk Yapımı, Drama

IMDb Puanı: 8,2

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah, Fikret Kuşkan ve dahası

Açıklama: 1990'larda jokey Halis Karataş ile bir at sahibinin kızı, yaklaşmakta olan trajediye karşın aşka ve umuda tutunur. İstanbul’a iyi bir jokey olmak için gelen Halis Karataş’ın bu hayalini gerçekleştirme serüveni, Bold Pilot’la tanışmasıyla başlar. Ama bu yolculuğun sonunda ortaya çıkan tablo, Halis’in beklentisinin çok üstündedir: ikisi de efsane olmuşlardır.

3- Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu

Tür: Türk Yapımı, Drama

IMDb Puanı: 8,3

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Hayat Van Eck, Selen Öztürk, Yetkin Dikinciler ve dahası

Açıklama: Naim Süleymanoğlu hakkındaki bu biyografik filmde mazlum bir halterci, mültecilikten olimpiyatlara uzanan yolda zorlukları aşarak halkını dünyanın gündemine taşır. Gerçek hayattan uyarlanan bu film, yerli yapım olarak öne çıkıyor.

4- Babamın Kemanı

Tür: Türk Yapımı, Drama

IMDb Puanı: 6,4

Yaş Sınırı: 13+

Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin, Gülizar Nisa Uray ve dahası

Açıklama: Babasını kaybeden küçük Özlem, ünlü bir keman virtüözü olan amcasının yanına taşınmak zorunda kalır. Paylaştıkları müzik tutkusu acaba onları yakınlaştırabilecek midir? Türk yapımı bir drama filmi olan Babamın Kemanı; Engin Altan Düzyatan, Belçim Bilgin ve Gülizar Nisa Uray gibi isimlere ev sahipliği yapıyor.

5- Dağ II

Tür: Türk Yapımı, Aksiyon ve Macera, Askeri

IMDb Puanı: 8,7

Yaş Sınırı: 16+

Oyuncular: Ozan Ağaç, Bedii Akın, Murat Arkın ve dahası

Açıklama: Bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci kadını kurtarmakla görevlendirilen Özel Kuvvetler, hainlerle dolu tehlikeli bir operasyona atılır. Çıktığı dönemde oldukça ses getiren yapım, ülkemizin en başarılı askeri filmlerinden birisi olarak kabul ediliyor.

Sizler için hazırlamış olduğumuz bu listenin de sonuna geldik. Peki siz dijital platformlarda hangi dizileri ve filmleri takip ediyorsunuz? Konu hakkındaki görüşlerinizi hemen aşağıda yer alan yorumlar sekmesinden bizlerle ve diğer okurlarımızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

YORUMLAR