NVIDIA GeForce Experience Nedir, Nasıl Kullanılır?

Nvidia GeForce Experience, grafik kartınızı güncel tutmanızı, oyunları bilgisayarınıza göre optimize etmenizi ve oyun içi görüntü almanızı sağlar.

NVIDIA GeForce Experience Nedir, Nasıl Kullanılır?

Video oyunlarına yönelik çıkardığı başarılı ekran kartlarıyla adından sıkça söz ettiren NVIDIAprogramlanabilir grafik işlemci piyasasında dünya liderliğini kimseye kaptırmıyor. Bunun yanında kullanıcıların ekran kartlarını daha verimli kullanmaları için yardımcı uygulamalarla da desteğini sürdüren ünlü şirket GeForce Experience ile pek çok özelliği beraberinde getiriyor.

Nvidia GeForce Experience Nedir?

GeForce Experience, basit bir tanım yapmak gerekirse ekran kartınızın yardımcı uygulamasıdır. Sürücünüzü güncel tutmanızı, oynadığınız oyunları bilgisayarınıza göre optimize etmenizi ve dilerseniz oynadığınız oyunlardan görüntü almanızı sağlar. GeForce GTX sınıfı GPU’lar 900, 800M, 700, 700M, 600 ve seçkin 600M serisinde bu özelliklerin hepsini kullanmanıza olanak verir. 

Ekran kartınız yukarıda saydığım serilerden biriyse eğer Nvidia GeForce Experience aracını bir an önce indirmenizi öneririm.

Nvidia GeForce Experience Nasıl Kullanılır?

GeForce Experience'ı görseller üzerinden anlatmak daha iyi olacaktır. Bu sayede uygulamanın ne kadar kolay olduğunu daha yakından göreceğiz. 

- Programın ilk bölümünde Oyunlar sekmesi bulunuyor. Bu bölümde oyunlarınızı otomatik olarak optimize edebilirsiniz. Oyun ayarlarınızı tek bir dokunuşla kolay bir şekilde en iyi verimi alacak hale getirebilmeniz mümkün. 

- İkinci bölümde ise Sürücüler sekmesi bulunuyor. Burada grafik kartınızın güncel sürümlerini indirip, kolay bir şekilde kurabilirsiniz. Yeni bir güncelleme geldiğinde bilgisayarınızda uyarı çıkacaktır. Bu sayede oynadığınız oyunlarda iyileştirmeleri rahatlıkla görebilirsiniz. 

- Nvidia GeForce Experience'da bulunan özellikleri kullanmanıza sisteminizin ne kadar elverişli olduğunu görmenizi sağlayan Sistemim sekmesi, Genel Bakış, Oyun Optimizasyonu, GameStream, ShadowPlay, BatteryBoost ve LED Visualiser bölümlerinden oluşuyor. Bu bölümler arasında geçiş yaparak karşılaştırma yapabilirsiniz. Açıkçası Genel Bakış bölümü özet niteliğinde olduğundan diğerlerine bakmanıza gerek olmayacaktır.

- SHIELD sekmesi eğer Nvidia Shield taşınabilir oyun cihazına sahipseniz, PC oyunlarınızı aktarmaya yardımcı oluyor. Geforce Experience üzerinden bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Evinizin her yerinden oyun oynamak isterseniz oldukça güzel bir hizmet olduğunu söylemeliyim.

- Son olarak karşımıza Tercihler geliyor. Bu kısımda GeForce Experience'ı kendi isteğinize göre kişiselleştirebilirsiniz. Ayrıca Beta güncelleştirmelere dilerseniz önceden ulaşabilirsiniz. 

ShadowPlay özelliği başka bir blogun konusu olduğundan onu ayrı inceleyeceğiz. Umarım GeForce Experience'ı daha önce kullanmayanlar için faydalı olmuştur. Aşağıdaki bağlantıdan bir an önce indirip kullanmanızı tavsiye ederim.

CCleaner Nasıl Kurulur?

YORUMLAR