Samsung Akıllı Telefonlarda Dosyalarınızı Herkesten Nasıl Gizlersiniz?

Android telefonlarda özel modu kullanarak dosya gizleme nasıl yapılır.

Samsung Akıllı Telefonlarda Dosyalarınızı Herkesten Nasıl Gizlersiniz?

Başkalarının görmesini istemediğiniz dosyalarınızı ve resimlerinizi gizleyebilmeniz için Samsung S5 ile birlikte gelen Özel Mod özelliğini kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde kullanabileceğiniz bu özelliğe dair cevapları, bu makalede bulabilirsiniz.

Resimler Samsung E5 cihazından alınmıştır ancak sizlerde de benzer menüler altında olacaktır. Bu nedenle benzer yolları izleyerek kolaylıkla dosyalarınızı gizleyebilirsiniz. Öncelikle Ayarlar>Kişiselleştirme>Özel Mod yolunu izleyerek ayarlara ulaşalım.

Ayarlara ulaştığınızda, karşınıza aşşağıdakine benzer bir ekran gelecek. Bu ekranda özel mod ile birlikte gizleyebileceğiniz dosyaların ufak bir listesini görebilirsiniz. Bu ayarlara ilk defa giriyorsanız ilk olarak özel moda giriş için bir giriş yöntemi eklemelisiniz. Bunun için ilk ayardan kendinize bir şifre türü belirleyin. Şifre belirledikten sonra dilerseniz "Otomatik devre dışı bırak" seçeneğini özel modu açık unutmamanız için işaretleyebilirsiniz.

Özel mod ayarlarını yaptıktan sonra özel modu devre dışı bırakın. Bundan sonra özel moda eklediğiniz her dosyayı biraz önce belirlediğiniz şifreyi girerek ulaşabileceksiniz. Bu nedenle bu şifreyi unutmayın. Özel moda eklemek istediğiniz dosyaların üzerine basılı tuttuktan sonra teker teker seçin ve sağ üstteki seçenekler menüsünden "Özel'e taşı" sekmesini seçin. Bu işlemi yaptıktan sonra dosyalarınız ortadan kaybolacak, sadece özel mod açıldığında görünür hale gelecektir.

Bildirimler sekmesinden Özel Mod'u seçip şifrenizi girerek istediğiniz zaman aktif edebilir ya da istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları uygulayarak dosyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Bu şekilde gizlenen dosyalar klasik dosya gizlemeden farklı olarak telefon usb ile bilgisayara takıldığında da görülmez. Eğer dosyaları bilgisayardan da görmek isterseniz telefonu bilgisayara takmadan önce özel modu etkinleştirebilir ve daha sonra bilgisayara bağlantı yaparak dosyalara ulaşabilirsiniz.

Android Dosya Gizleme Nasıl Yapılır?

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

YORUMLAR