PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

Powerpoint kullanarak internetten indirdiğiniz veya kendi çektiğiniz bir fotoğrafın arka planını nasıl kaldırabilirsiniz?

PowerPoint Kullanarak Bir Resmin Arka Planı Nasıl Kaldırılır?

İnternet üzerinden indirdiğiniz bir resmi istediğiniz gibi düzenleyebilmek için aslında çok fazla bilgiye ihtiyacınız yok. Microsoft'un ofis programları arasında geliştirdiği Powepoint'i kullanarak bile istediğiniz herhangi bir resmin arkaplanını rahatlıkla silebilirsiniz. Bu sayede arkadaşlarınız arasında daha havalı gözükebilir, onların sizden istediği resim düzeltmeleri kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ama fazla gaza gelip keninizi bu konuda usta sanmayın. Çünkü oldukça basit bir yol ile sizlere arkaplanı silme yönetimini göstereceğiz.

Bazı resimlerin arkaplanlarını silerek daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Mesela Facebook sayfanıza koymak istediğiniz bir profil resmine  bu sayede arkadaşlarınızı ekleyebilir veya bazı simgelerle donatabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak kısa bir sürede hemen istediğiniz bir fotoğrafın arkaplanını silebilirsiniz.

1) İlk olarak rahatlıkla çalışabilmeniz için boş bir Microsoft Powerpoint sayfası açın.

2) Daha sonra yukarıda bulunan menüler yardımıyla "Ekle" kısmına gelin. O bölümde açılan aşağıda resimde de ok ile gösterdiğimiz bölümden arkaplanını silmek istediğiniz resmi ekleyin.

3) Mesela biz denemek için son dönemin çığır açan filmi Star Wars'a ait bir resim ekledik. Onun arkaplanını silip sadece robotu bırakmayı deneyeceğiz. Bakalım olacak mı?

4) Resmi yükledikten sonra otomatik olarak üst kısımda biçim ayarları açılacak. Eğer otomatik olarak açılmazsa siz menüden en sağ kısımda bulunan "biçim" alanına geçiş yapın.

5) Biçim kısmında açılan bölümlerin en sol kısmına doğru ilerleyin. Orada saklanmış bir "Arka Planı Kaldır" seçeneği göreceksiniz. Evet, evet o butondan bahsediyoruz şimdi ona tıklıyorsunuz.

6) Arka planı kaldır seçeneğini seçtiğinizde resminizde bazı değişikler olacak. Çerçeve ile gösterilen alanı seçip resminizden arka planı rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz arka planın boyutu ve özellikleri tamamıyla size kalmış. Kaydetmek içinse yine üstteki menüden değişiklikleri koru kısmını seçin. Mesela biz Powerpoint'i kullanarak robotu aşağıdaki hale getirdik.

7) Arka planı kaldırılmış resmi masaüstünüze kaydetmek için ise sağ tıklayıp "kaydet" demeniz yeterli.

Powepoint kullanarak bir resmin arkaplanını kaldırabilmeniz için hazırladığımız yazımız burada sona eriyor. Umarız faydalı bir içerik olmuştur. Aşağıdaki bağlantıları tıklayarak diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz.

Facebook'ta Planlanmış Gönderi Oluşturma Nasıl Yapılır?

Facebook'ta Profil Videosu Nasıl Yapılır?

YORUMLAR