PowerPoint ile Mükemmel Sunumlar Hazırlama Rehberi

Microsoft Office PowerPoint, uzun yıllardır sunumlar hazırlamak isteyen kullanıcıların favori programları arasında yer alıyor ve her ne kadar bazı alternatifler piyasada olsalar da programın popülerliğinin zarar gördüğünü söylemek zor. Neredeyse her bilg

PowerPoint ile Mükemmel Sunumlar Hazırlama Rehberi

Microsoft Office PowerPoint, uzun yıllardır sunumlar hazırlamak isteyen kullanıcıların favori programları arasında yer alıyor ve her ne kadar bazı alternatifler piyasada olsalar da programın popülerliğinin zarar gördüğünü söylemek zor. Neredeyse her bilgisayarda bir Office sürümünün mevcut olması ve kolay sunum hazırlama özellikleri sayesinde daha uzun yıllar kullanılacağına inandığım PowerPoint’te, kullanıcıların işine yarayabilecek ve sunumları daha kolay ve daha güzel hale getirebilecek bazı püf noktaları da mevcut. Bu noktaları takip ederek izleyici kitlenizi daha memnun etmeniz mümkün ve dilerseniz lafı çok fazla uzatmadan hemen PowerPoint ile mükemmel sunumlar hazırlamak için dikkat etmeniz gerekenlere değinelim.

Gömülü Yazı Tipleri Kullanmayı Unutmayın

PowerPoint kullanarak hazırladığınız sunumlarda normalde farklı ve her bilgisayarda olmayan fontlar kullandıysanız, bu fontlar diğer bilgisayarlarda yer almadığı için sunumunuz varsayılan fontlarla değiştiriliyor ve bu nedenle etkileyiciliğini oldukça kaybediyor. Ancak programda yer alan gömülü yazı tipi kullanma seçeneği sayesinde kullanılan fontu direkt olarak sunum içerisine gömebiliyor, dolayısıyla her bilgisayarda o fontun görünebilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bu işlem için tek yapmanız gereken, sol üst kısımda yer alan “Dosya” menüsünden “Seçenekler” kısmına gelmek ve oradan da “Kaydet” sekmesini seçmek. Bu bölümde yer alan “Yazı tiplerini dosyaya ekle” kısmını aktif hale getirdikten sonra “Tamam” butonuna basarsanız gereken işlemler tamamlanmış olacaktır.

  1. PowerPoint ile Mükemmel Sunumlar Hazırlama Rehberi
  2. Sunucu Görünümü ile Notlarınızı Kimse Görmesin
  3. Sunumlarınızı iPhone’unuzdan Kontrol Edin
  4. Renk Seçimlerinizi Doğru Yapın
  5. Sunumlarınızı Video Olarak Kaydedin

YORUMLAR