WhatsApp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

WhatsApp'tan gelen görüntülü arama isteklerinden sıkıldıysanız bu yazımızda görüntülü konuşmaları tarihe gömebilirsiniz. WhatsApp görüntülü konuşma kapatma nasıl yapılır öğrenelim.

WhatsApp, her geçen gün yeni özelliklerini bizlerle buluşturmak için çalışmalarına devam ediyor. Bu güncellemelerle gelen özellikler çoğumuz için ekstra işlevsellik olarak tanımlansa da, çoğu kesim tarafından can sıkıcı olarak algılanabiliyor. WhatsApp'ın en sevilen özellikleri arasında yer alan görüntülü konuşma ise her gün milyonlarca insan tarafından etkin olarak kullanılıyor. Peki, "WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma nasıl yapılır?" İnceliyoruz.

WhatsApp Görüntülü Arama Kapatma

WhatsApp'ın sunduğu özelliklerin pek çoğunu kapatmak neredeyse imkansız ancak mesela görüntülü konuşma olduğu zaman işler bir nebze olsun kolaylaşıyor. Görüntülü konuşma özelliğini kapatmak için Android işletim sistemine sahip cihazlarınızda Ayarlar > Uygulamalar > WhatsApp yolunu izledikten sonra "Uygulama İzinleri" sekmesine ulaşıyorsunuz. Karşınıza çıkan pencerede Kamera izninin yanındaki düğmeyi kapalı konuma getirerek görüntülü konuşmalardan uzak kalabiliyorsunuz. Ancak, bu izni kapattığınızda WhatsApp uygulamasında durum paylaşımı ya da fotoğraf çekimi gibi özelliklerden de mahrum kalacağınızı hatırlatmakta fayda var.

Whatsapp görüntülü konuşma kapatma

Benzer işlemler iPhone kullanıcıları için de geçerli. iOS işletim sistemine sahip cihazlarınızda WhatsApp görüntülü konuşma kapatma işlemi yapmak için Ayarlar > WhatsApp yolunu izlemeli ve Kamera seçeneğinin yanında bulunan butonu kapalı konuma getirmelisiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra WhatsApp artık kamerayı kullanamayacağı için görüntülü arama özelliğini kullanmak artık imkansız.

WhatsApp Durumları Nasıl İndirilir?
NASIL YAPILIR

WhatsApp Durumları Nasıl İndirilir?

WhatsApp’ın yeni durum özelliği ile fotoğraf ve videoları listenizdeki kişilerle daha kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz.

WhatsApp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?
SOSYAL MEDYA

WhatsApp'ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Hayatta en acı şeylerden biri de yanlış kişiye, hatta gruba yanlış mesajı atmaktır. Ben çok yapıyorum, oradan biliyorum. Neyseki Zuck benim gibi aklı beş karış havada insanlara bir ikinci şans tanıdı da bir ihtimal de olsa yaptığımız saçmalığı ortadan kaldırabiliyoruz.

WhatsApp Web Kullanıcılarına Özel 7 İpucu
NASIL YAPILIR

WhatsApp Web Kullanıcılarına Özel 7 İpucu

WhatsApp Web uygulaması ile telefonunuzu elinize bile almadan arkadaşlarınızla sohbet edebilmeniz mümkün. WhatsApp Web’i bilgisayarınıza kurduktan sonra sizler için sıraladığımız ipuçları ve püf noktalarını incelediğinizde bu deneyim daha da iyi hale gelecektir diye düşünüyorum.

YORUMLAR