Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi

Yazımızda nasıl Skype hesabı açacağınızı ve Skype kullanmaya başlayacağınızı resimli olarak anlatıyoruz

Skype Kullanımı

Skype yapılandırmasını tamamladıktan sonra arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı kişi listenize ekleyerek onlarla iletişim kurabilirsiniz. Bu iş için Skype üzerindeki "Kişiler" menüsündeki "Kişi Ekle" seçeneğini kullanıyoruz:

Kişi Ekle seçeneğinin altındaki "Skype Dizinin Ara..." seçeneği ile arkadaşlarınızı veya akrabalarınızı Skype kullanıcı isimlerine veya gerçek isimlerine göre aratabilirsiniz. Çıkan sonuçlar arasından eklemek istediğiniz kişiyi bularak üzerine tıkladıktan sonra sağ tarafta açılan bölümden "Kişilere Ekle" seçeneğine tıklayarak ona davet gönderebilirsiniz:

Davetiye gönderdiğiniz kişi teklifi kabul ettiğinde artık o kişiye anlık mesaj gönderebilir, sesli veya görüntülü görüşme yapabilirsiniz. Bunun için kişi listeniz üzerinde o kişinin adının üzerine sağ tıklamanız ve açılan menüde yapmak istediğiniz eylemi seçmeniz gerekmekte:

Açılan menüde o kişi ile ilgili birçok farklı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kişi engelleme, ekran paylaşma, eski mesajları görüntüleme, kişiyi listenizden silme gibi eylemleri bu menüyü kullanarak gerçekleştirebiliyorsunuz.

Skype durumunuzu belirlemenize de imkan veriyor. Meşgulseniz, dışardaysanız veya çevrimiçi görünmek istemiyorsanız resimdeki menüyü kullanarak durumunuzu ayarlayabilirsiniz:

Umarız rehber yazımız Skype kullanma konusunda size yardımcı olur. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşçakalın.

Programsız Skype Çoklu Oturum Açma

  1. Yeni Başlayanlar İçin Skype Rehberi
  2. Skype Hesabı Açma
  3. Skype Yapılandırması
  4. Skype Kullanımı

YORUMLAR