Skype'a Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz 6 Ücretsiz Program

Videolu görüşme denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan biri Skype oluyor. Oldukça popüler olan Skype uygulaması, sürekli yeni özelliklerle güncelleniyor ve kullanıcılarına faydalı olmayı amaçlıyor. Skype dışında bir uygulama arıyorsanız, elbette birç

Skype'a Alternatif Olarak Kullanabileceğiniz 6 Ücretsiz Program

Videolu görüşme denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan biri Skype oluyor. Oldukça popüler olan Skype uygulaması, sürekli yeni özelliklerle güncelleniyor ve kullanıcılarına faydalı olmayı amaçlıyor. Skype dışında bir uygulama arıyorsanız, elbette birçok alternatif mevcut. Bizler de bu listemizde, Skype’a alternatif olarak kullanabileceğiniz 6 ücretsiz programı sıraladık. Mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

1. Google Hangouts

Skype’tan sonra en popüler uygulamalardan biri olan Hangouts, Skype’ta yapabildiğiniz her şeyi yapabilmenize izin veriyor. Kişileri e-posta adresi ve telefon numarasıyla arama, metin, sesli arama ve görüntülü arama yapabilme, 10 kişilik gruplar oluşturma gibi özellikler sunan Hangouts, mobil veya sabit hatlı telefonlara arama yapabilmenizi de sağlıyor.

2. ooVoo

Ücretsiz grup konferans görüşmeleri yapmak için favori araçlardan biri olan ooVoo, video görüşmelerinizde 12 kişilik bir kontenjan sunuyor. Mesajlaşma için de pek çok özellik sunan uygulama yüksek kaliteli ses ve video kalitesiyle göze çarpıyor diyebilirim. Video görüşmelerinizi daha sonra izlemek için kaydetme imkanı da sunan uygulama ücretsiz olarak sunuluyor, ancak çeşitli özellikler için uygulama içi satın alma da mevcut.

3. LINE

Hem masaüstü hem de mobil platformlarda oldukça başarılı işler çıkaran LINE uygulamasında gruplar için ücretsiz görüntülü görüşme, sesli arama ve metin mesajlaşması gibi temel özellikleri bünyesinde barındırıyor. Sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirecek çıkartmalar da sunan uygulamada, bu çıkartmalardan satın alabilmeniz de mümkün.

4. Antox

Güvenli bir Skype alternatifi olan Antox uygulaması, açık kaynak kodlu olarak sunuluyor ve görüşmelerinizin takip edilmesini engelleyebiliyor. Tamamen ücretsiz olarak sunulan ve reklam içermeyen uygulamada güvenli sohbet, sesli arama, video görüşmeleri yapabilir, çeşitli dosyalarınızı sınırsız olarak paylaşabilirsiniz.

5. Viber

Bir başka klasik alternatif olan Viber uygulamasında grup sohbetleri, video görüşmesi ve çıkartmalar gibi standart özellikler bulunuyor. Cihazlarınız arasında senkronizasyon da yapabileceğiniz uygulamada, arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz oyunlar da bulunuyor.

6. ICQ

1998 yılından bu yana varlığını sürdüren ICQ, modern çağa ayak uydurmuş durumda. Uygulama üzerindeki görüşmelerinizi şifreleyerek takip edilmesini imkansız hale getiren ICQ uygulamasında canlı sohbetler, seyahat ve buluşma gibi konular hakkında diğer insanlarla konuşabiliyorsunuz. ICQ kullanmayan kişilere mesaj da gönderebileceğiniz uygulama, bunu ücretsiz bir kısa mesaj haline de getirebiliyor. 4 GB’a kadar dosya aktarımını destekleyen ICQ, Skype’a alternatif olarak kullanabileceğiniz programlardan bir başkası olma niteliği taşıyor.

Peki siz Skype’a alternatif olarak hangi programı kullanıyorsunuz? Bizlerle yorum bölümünden paylaşmayı unutmayın!

Hesapsız, Programsız Skype Görüşmesi Nasıl Yapılır

Skype Grup Konuşmalarındaki Sesli Bildirimleri Devre Dışı Bırakın

YORUMLAR