Google Chrome iOS'a Özel Yeni Eklentiler İçin Güncellendi

Google Chrome iOS'a Özel Yeni Eklentiler İçin Güncellendi

İnternet tarayıcısı denilince akla ilk gelen isimlerden birisi olan Chrome, iOS 8'e özel birçok yeniliği barındıran 42.0.2311.47 numaralı yeni sürümüne kavuştu.

Google tarafından geliştirilen popüler internet tarayıcısı Chrome için widget desteği ve uygulama eklentilerinin kazandırıldığı yeni bir güncelleme paketi yayınladı. Sadece iOS işletim sistemi için yayınlanan bu güncellemeyle birlikte popüler internet tarayıcısı Chrome birçok yeni özelliğe kavuştu. 

iOS 8'e özel yeni güncellemeyle birlikte bildirim çubuğundan artık Google Chrome'u yönetebileceksiniz. Tepsiyi aşağıya indirerek yeni eklenen bölümden sekme açabilir veya sesli arama yapabilirsiniz. Kopyaladığınız herhangi bir bağlantıyı yine bildirim merkezinden Chrome'a açtırabiliyorsunuz. Siri ile uyumlu çalışacağı söylenen yeni Chrome, şifre hatırlatma özelliğine sahip 3. parti yazılımlarının da çalıştırılmasına izin verecek. 

İnternet sayfasında gezinirken ise komut verme işlemi iOS'un kıdemli tarayıcısı Safari'ye benzetilmiş. Chrome’da herhangi bir internet sayfasını aşağı doğru çekerek karşınıza çıkan bölümden sayfa yenileme, kapatma ve yeni sekme açma işlemlerinizi yapabiliyorsunuz. Hava durumu aramalarında ise direkt çubuktan size havayı söylemeye çalışan popüler tarayıcı, bu geniş kapsamlı güncelleme sayesinde kullanıcılarından büyük beğeni alacak gibi.

Sizce iOS'ta Google Chrome mu daha iyi yoksa Safari mi?

iOS için yenilenen Google Chrome'u denemek ister misiniz?

iOS kullanmıyorum, Android'te Google Chrome daha güzel diyorsanız:

"Ben masaüstünden şaşmam arkadaş!" diyenler sizleri de unutmadık:

 

Google, Windows XP için Chrome Desteğini 2015 Sonunda Bitiriyor

Google Chrome'u Bu Ayarlarla Hızlandırın 

YORUMLAR