Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir?

Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir?

Google Chrome'a Oyun Eklentileri Nasıl Yüklenir?

Oyun sektörü çok farklı platformlara yönelmeye başladı bunların en büyük örneği internet tarayıcıları. Gelişen teknoloji ile kendine farklı yönler yaratan oyunlar günümüzde aktif olarak internet tarayıcılarında yerini almaya başladı. Hatta bunun için özel olarak tarayıcılara ait web mağazaları bulunuyor.

Dünyanın en güvenilir ve en hızlı tarayıcısı olarak bilinen Google Chrome’da oyunlar için oldukça kaliteli bir platform haline dönüştü. Öyle ki Chrome Web Store üzerinde yüzlerce ücretsiz oyun bulunuyor ve bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Sizlere bu yazımızda Google Chrome’a nasıl oyun ekleyebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle Google Chrome’u açıyoruz ve Google Chrome Web Store’a giriyoruz. Chrome Web Store içeriğinde binlerce uygulama bulunan Google Chrome için dev bir eklenti arşividir. Bizim buradaki amacımız Google Chrome üzerinden oynayacağımız oyunlar.

Chrome.google.com/webstore/ adresinden Google Chrome Web Mağazasına ulaşmanız mümkün.  Yada Chrome’u açtığımızda karşımıza yeni sekmeden açılan boş sayfada çıkan uygulamalar bölümünden de Google Chrome Web Store’a ulaşabilirsiniz. Bu sayfaya Chrome’u ilk başlattığınızda ulaşabilirsiniz yada uygulamalar bölümünü ziyaret ederekte ulaşabilirsiniz.

Sonunda karşımıza Chrome’un zengin içeriğe sahip uygulama marketinin ana sayfası çıkıyor. Anasayfasında genellikle yeni eklenen ve popüler olan uygulamalar yer alıyor ayrıca kullanıcılarca sevilen trend olan uygulamalar da bu sayfada yer veriliyor.

Bizim amacımız buradan “ Oyunlar “ kategorisine ulaşmak, bunun için Chrome Web Store’un sol tarafında bulunan kategori bölümünden Oyunlar bölümünü seçip oyunların bulunduğu sayfaya yönleniyoruz.

Oyunlar bölümüde kendi içinde alt bölümlere ayrılmış durumda. Bu sayede aradığınız türde oyunu filtreleme yaparak daha kısa sürede bulabileceksiniz. Oyunlar bölümünün altında bizleri Macera ve Aksiyon, Rol Üstlenme ve Strateji, Sanal Dünyalar, Spor Oyunları, Tahta ve Kart Oyunları, Zeka ve Bulmaca Oyunları yer alıyor.

Chrome’a ekleyeceğimiz oyunu seçtikten sonra o oyunun kutusunun üzerine gelip “ Chrome’a Ekle “ butonuna basıyoruz. Bu işlemden sonra karşımıza çıkan uyarıya “ Evet “ dedikten sonra otomatik olarak Chrome bizim için oyunu uygulamalar bölümüne ekleyecektir.

Ekle butonuna bastıktan sonra otomatik olarak Chrome oyunu uygulamalar bölümüne eklemek için yükleme işlemine geçecektir.

Artık oyunumuz tarayıcımıza eklendi uygulamalar bölümüne gidip oyunumuzu açabiliriz.

Eğer oyunu kaldırmak istersek; Chrome’un uygulamalar bölümüne gidip kaldırmak istediğimiz oyuna sağ tıklayıp “ Chrome’dan kaldır “ seçeneğini tıklıyoruz ve oyunu Chrome’dan kaldırmış oluyoruz.

YORUMLAR