GTA San Andreas ve Vice City Yenilenebilir

GTA San Andreas ve Vice City Yenilenebilir

Rockstar Games oyunlarının da dağıtıcısı konumundaki Take-Two, geçtiğimiz günlerde finansal durumuna dair açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar sırasında sorulan sorulardan bir tanesi ise GTA San Andreas ve GTA Vice City gibi oyunların, grafiklerinin yükseltilerek yeniden piyasaya çıkıp çıkmayacağı oldu.

Halka açık bir şirket olması sebebiyle mali tablolarını ara sıra açıklamak durumunda olan Take-Two, yaptığı toplantıda GTA 5'in rekora doymadığını bir kez daha tekrarlamıştı. GTA 5'in 65 milyon kopya sattığını açıklayan şirket, diğer Grand Theft Auto oyunlarına dair de önemli açıklamalar geldi. Türkiye'de bugün oyun oynayan kitlenin büyük bir çoğunluğunun, oyun hayatına GTA Vice City ile başladığını düşünürsek, yapılan açıklama hepimizi sevindirecek türden.

Şirketin CEO'su Strauss Zelnick, eski GTA oyunlarının "remastered" yani grafiksel olarak yenilenerek, tekrar piyasaya sürülmesine karşı olmadıklarını söyledi. Bu kararın Rockstar yetkililerinde olduğunu söyleyen Zelnick ise tek bir şart getirdi: "Tekrar geliştirilen oyunlar muhteşem görünmek zorunda." Sonuç olarak eğer Rockstar Games eski oyunları yeniden yapmak ister ve ortaya da grafiksel olarak kaliteli oyunlar çıkartırsa, Take-Two bunları hemen piyasaya sürmekten çekinmeyecek. 

Çok yakın bir süre sonra E3 2016'nın olduğunu düşünürsek ve Rockstar Games'in elinde eğer Red Dead Redemption 2 gibi büyük bir bomba yoksa, eski GTA oyunlarını tekrar görme şansımız da oldukça yüksek. Keza elinde büyük bir oyun varsa da, yine Rockstar'a bağlı başka stüdyolar böylesine bir yeniden yapım işini üstlenebilecek konumdalar. Bütün düğüm ise E3 2016'da çözülecek gibi duruyor.

GTA: Vice City'nin Mobil Versiyonu İçin Fragman Yayınlandı

GTA: Liberty City Stories Android Versiyonu Çıktı!

GTA: San Andreas'ın Xbox 360 Çıkışı Resmi Olarak Kesinleşti

YORUMLAR