Ingress Kullanarak Pokémon Nasıl Yakalanır?

Ingress Kullanarak Pokémon Nasıl Yakalanır?

Pokémon GO için yapılan son güncellemenin ardından, çevrenizde beliren Pokémon'ları bulmak ve yakalamak çok zorlaştı. Bunun için farklı taktikler denemeye başlayan oyuncular ise Pokémon GO ve Ingress arasında müthiş bir bağ keşfetti.

Pokémon GO ilk yayınlandığında, ekranın sağ altında yer alan "Nearby" özelliğiyle çevrenizde yer alan Pokémon'ları görebiliyordunuz. En fazla dokuz tane olan bu Pokémon'ların altında ise ne kadar uzakta olduklarını gösteren işaretler yer alıyordu. Ayak şeklinde tasvir edilen bu mesafeler, çok uzakta yer alanlar için üç, daha yakında olanlar için iki ve hemen yanınızda olanlar için bir ayak şeklinde gösteriliyordu.

Yayınlanan ikinci güncellemeyle birlikte mesafeler çalışmamaya ve bütün Pokémon'lar üç ayak şeklinde gösterilmeye başlandı. Geçtiğimiz gün yayınlanan 0.31.0 güncellemesi ise ayakları tamamen ortadan kaldırdı. Pokémon'ların yerlerini gösteren üçüncü parti internet sitelerinin de kapanmasıyla, çevrenizdeki Pokémon'ları yakalamak neredeyse imkansız hale geldi. Bunun için çözüm üretmeye çalışan oyuncular ise ilginç bir benzerlik keşfetti.

Pokémon GO'yu geliştiren Niantic Labs'ın bir önceki oyunu olan Ingress de benzer bir yapıya sahipti. Ingress'de de GPS tabanlı bir oynanış vardı ve yaklaşık olarka Pokémon GO'ya benzer özellikler sunuyordu. Yalnız Ingress'de Pokémon'lar yerine XM şeklinde kısaltılan, karanlık maddeler yer alıyordu. Haritanın üzerinde küçük noktalar şeklinde beliran bu XM'ler, toplamak ve seviyenizi atlamak durumundaydınız. 

Keşfedilen yeni benzerlik ise direkt olarak XM'ler ile alakalı. Hala oynanmaya devam eden ve güncellenen Ingress'de, haritanın bazı noktalarında XM miktarı çok daha fazla oluyordu. Reddit'te bir Pokémon GO oyuncusu, Ingress'de diğer yerlere göre daha fazla XM olan noktalarda, Pokémon bulmanızın daha kuvvetli olduğunu yazmış. Bunu deneyen diğer oyuncular ise benzer sonuç aldıklarını aktarmışlar.

Yani şu an için çevrenizdeki Pokémon'ların tam yerlerini bulmak için tek şansınız Ingress gibi gözüküyor. Bunun için hemen yukarıda yer alan bağlantı adreslerinden Ingress'i indirebilir. Ingress haritasında XM'lerin çok olduğu noktalara giderek, Nearby'da görünen Pokémon'ların orada olup olmadıklarına bakabilirsiniz. 

İşte Çevrenizde Pokémon Olduğunda Haber Veren Uygulama

Pokémon GO Plus Ertelendi!

Pokémon GO'da Yer Alan Takımların Liderleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR