iTunes 12 Yayınlandı

iTunes 12 Yayınlandı

Hem Windows hem de Mac işletim sistemli bilgisayarlar üzerinde iTunes programını kullananlar için oldukça sevindirici bir haberimiz var. iTunes dün gerçekleştirilen iPad ve iMac lansmanının ardından güncellendi ve şimdi 12.0.1 sürümü ile karşımızda. Yeni sürümle birlikte kullanıcıların beklemesi gereken değişiklikleri sizlere aktarmak da tabii ki bizim işimiz.

Öncelikle haberimizi okurken yeni iTunes'u indirmek isteyenler için indirme linklerimizi verelim.

Yeni iTunes 12'nin OS X Yosemite için hazırlanmış olmasına karşın daha eski OS X sürümlerinde de çalıştığını ve tabii ki Windows için de hazır olduğunu belirtmek gerek. Yenilenen tasarımı sayesinde tüm aradığınız araçlara hemen ulaşacağınız ise neredeyse garanti denilebilir.

Bu sürümde karşımıza çıkan yeni navigasyon sistemi sayesinde bir yandan kategoriler arasında dolaşırken, diğer yandan içerik tarama işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca kategori ve alt kategori seçimlerinin de eskisine göre çok kolay bir hale geldiği dikkatinizi çekecektir. Her bir kategori için ayarlanmış yeni ikonlar sayesinde kullanımınız esnasında tek bir tıklamayla istediğiniz noktaya erişebiliyorsunuz.

Son zamanlarda Apple'ın benimsediği düz tasarım ve canlı renkler anlayışının uygulamada yer alması, farklı Apple cihazlarını kullansanız bile birbirine yakın bir kullanım deneyimi elde etmenize yardımcı oluyor. iTunes 12 de bu konuda pek eksik kalmıyor ve MacOS X Yosemite'nin genel tasarım anlayışına uygun bir tasarımla hazırlanmış.

Yeni eklenen Son Eklenenler seçeneği, oynatma listesi düzenlemede iyileştirme ve geliştirilmiş bilgi sağlama yetenekleri de bu sürümde dikkatimizi çekenler arasında.

Tabii ki performans ve güvenlik güncellemeleri sayesinde kullanıcıların en kaliteli iTunes deneyimini elde etmeleri için gereken geliştirmeler de sunuluyor. Yeni Tunes 12'ye göz atmadan geçmeyin.

Apple Pay, 20 Ekim'de kullanıma açılacak

YORUMLAR