Mortal Kombat X için PC Desteği Kaldırılıyor Mu?

Mortal Kombat X için PC Desteği Kaldırılıyor Mu?

Konsol sahibi olmayan oyuncular için bilgisayar versiyonu çıkartılan fakat istenilen ilgiyi bulamayan Mortal Kombat X'in PC desteği yakın zamanda son bulabilir.

Son günlerde oyun camiasında dönen dedikodular arasında yer alan Mortal Kombat X'in PC desteği sona erecek, aslında arkasında sağlam bilgilere dayanıyor. Oyunun başında bulunan en büyük DLC paketi Kombat Pack'ten sonra konsol oyuncuları için açıklanan Kombat Pack 2 DLC'sinin PC için çıkmayacak olması Mortal Kombat X'in PC desteğinin devam etmeyeceğini düşündürdü.

PC desteğinin sona erecek olmasını düşündürten diğer bir sebep ise yine konsollar için açıklanan Mortal Kombat XL'ın PC için gelmeyecek olması. Bununla birlikte Mortal Kombat X'in geliştirilmiş olan versiyonun betası online olarak bu hafta başında betaya açılmasına rağmen bilgisayar oyuncularına bu şans verilmedi.

PC versiyonunda online olarak oynamak isteyenlerin oyunun başından bu yana ufak hatalar ve sorunlarla karşılaştığı oyunun PC'den desteğinin çekilmesi ne denli doğru bir karar bilemeyiz ama yakın zamanda kaldırılacağını düşünmemiz sağlandı.

Konuyla ilgili NetherRealm ya da WarnerBros firmalarından herhangi bir resmi bilgi açıklanmadığı için bu söylenenler şu an sadece dedikodudan ibaret fakat dedlillerin güçlü olduğunu söyleyebilirim.

Mortal Kombat X'in PC versiyonu için desteği kalkarsa ne düşünürsünüz? Oldukça fazla para verip aldığınız oyun için 1 sene sonra destek kesilmesi pek hoş değil gibi görünüyor.

YORUMLAR