OneDrive'dan Anında 100 GB Depolama Alanı Hediyesi - Güncellendi!

OneDrive'dan Anında 100 GB Depolama Alanı Hediyesi - Güncellendi!

Geçtiğimiz haftalarda Google Drive için kullanıcılara sunulacak olan 2 GB fazladan alan konusunda sizleri Google, Drive İçin 17 Şubat 2015'e Kadar 2 GB Alan Dağıtıyor haberimizle bilgilendirmiştik. O sıralarda Microsoft'un OneDrive kullanıcıları için 100 GB ekstra depolama alanı vereceğine dair bir haber de mevcuttu ancak sadece ABD'deki kullanıcılara yönelik olduğundan dolayı bu konuyu atlamıştık. Şimdi ise tüm dünyadan gelen tepkiler sebebiyle Microsoft bu fırsatı herkese açmış durumda ve ekstra alanınızı Google'ın sunduğunun aksine anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Her ne kadar sadece 2 yıl boyunca 100 GB alan sunulsa da, alanınız yeniden eski kapasitesine döndüğünde içerikleriniz kaybolmuyor. Fakat eski kapasiteye dönüldüğünde daha fazla içerik eklemenize engel olan bu durum sebebiyle OneDrive hesabınızdaki fazladan 100 GB'lık bölümü yedekleme işlemleri için 2 yıl boyunca kullanabilir, verilerin daima orada kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz hemen takip etmeniz gereken adımlara geçiş yapalım. İlk olarak buraya tıklayarak Microsoft'un kampanya sayfasını açmanız gerekiyor. Sayfayı açtıktan sonra karşınıza Microsoft Hesabı ile giriş seçeneği gelecektir. Kullanıcı adı ve şifrenizle buraya giriş yaparak devam ediyorsunuz.

Karşınıza çıkacak yeni sayfada "Bilgilerinize erişmesine izin verilsin mi?" adlı bir seçenek beliriyor. Burada yer alan "Evet" butonunu kullanarak OneDrive'ın Microsoft hesabınıza erişmesini sağlamanız gerekiyor.

Evet butonuna basar basmaz hiç bir gecikme veya sorun olmadan 100 GB'lık sanal alanınız hesabınıza ekleniyor. Tebrikler!

Verilen bu alanı 2 sene boyunca kullanmaya devam edebiliyorsunuz. 2 yıl sonrasında ise kotayı aştıysanız içerikleriniz silinmiyor ve böylece devamlı olarak tüm dosyalarınızı 100 GB'lık alanınızda da tutabiliyorsunuz. Takipçilerimizin 100 GB'lık bu bedava alanı kaçırmamalarını öneriyorum.

Güncelleme:

OneDrive kampanyasını güncelledi ve ikinci bir 100 GB için imkan sundu. Buraya tıklayarak Dropbox hesabınızı OneDrive'a bağlayabilir ve ekstra 100 GB alan daha kazanarak toplamda 200 GB depolama alanı sahibi olabilirsiniz.

Toshiba ARA Projesi İçin Ürettiği Modüler Kameralarını Tanıttı

YORUMLAR