WeTransfer Alternatifi Dosya Paylaşım Uygulamaları

WeTransfer alternatifi dosya paylaşım uygulamaları neler sorusunu soran kullanıcılar için birbirinden başarılı hizmetlerin yer aldığı bir liste hazırladık.

WeTransfer alternatifi olarak kullanılabilecek çeşitli dosya paylaşım uygulamaları bulunuyor. Peki, internet üzerinden dosya gönderebilmenize imkân tanıyan hizmetler neler? Bu yazıda WeTransfer benzeri siteleri bir arada topladık. Hazırladığımız listeden beğendiğiniz bir platformu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uzun yıllar önce kullanıma sunulan WeTransfer, insanların internet üzerinden dosya gönderebilmesine olanak tanıyan popüler bir hizmettir. Dünya genelinde çok fazla sayıda kişi tarafından tercih edilen hizmette ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı sürüm bulunuyor.

Popüler platformun ücretsiz sürümünde 2GB'a kadar dosya gönderilebiliyor. Bu dosya boyutu sınırı, Pro isimli planda 200 GB'a kadar çıkıyor. Premium planında ise boyutu sınırlandırması ortadan kalkıyor.

Yalnızca birkaç adım ile dosya gönderilebilmesine imkân tanıyan hizmeti herhangi bir nedenden ötürü artık kullanmak istemeyebilirsiniz. Böyle bir durumda WeTransfer benzeri dosya paylaşım siteleri göz önünde bulundurulmalıdır.

WeTransfer Alternatifi Dosya Paylaşım Uygulamaları Listesi

 • Zapya
 • Xender
 • Send Anywhere
 • Google Drive
 • OneDrive
 • Yandex Disk
 • DropSend
 • Smash
 • TransferNow
 • SendGB
 • TransferXL
 • Sync
 • Box
 • MediaFire
 • Dropbox

Yukarıda WeTransfer gibi uygulamalar bulunuyor. Listede yer alan hizmetlerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Zapya

Zapya, dünya genelinde 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan çok popüler bir hizmettir. Dosya aktarım işlemini çok basit hâle getiren uygulama, platformlar arasında dosyaların aktarılabilmesini sağlıyor.

Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken Zapya, internet bağlantısı olmadan dosya aktarım işleminin gerçekleştirilebilmesini sağlıyor. Bluetooth'tan çok daha hızlı olan Zapya sayesinde aynı anda birden fazla cihaza çeşitli dosyalar gönderebilirsiniz.

Xender

Tüm dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılan Xender Android, iOS, Windows, PC ve Mac platformları arasında dosya paylaşımı yapılabilmesine imkân tanıyor. Tıpkı Zapya gibi internet bağlantısı olmadan da dosya aktarım işlemini gerçekleştirebilen Xender isimli uygulamanın kullanımı da oldukça basit.

Ücretsiz olarak sunulan uygulamada dosya yöneticisi bulunuyor. Size gönderilen dosyaları söz konusu özellik sayesinde görüntüleyebilir, taşıyabilir veya silebilirsiniz. Dosya yöneticisi bunların yanı sıra yedekleme almanıza da olanak tanıyor.

Send Anywhere

Send Anywhere, yüksek boyutlu videolar gönderme konusunda problem yaşayan kişiler için harika bir seçenektir. Videoların yanı sıra doküman, görsel gibi dosyalar da gönderebilmeniz mümkün. Popüler hizmetin ücretsiz sürümünde 10 GB'a kadar dosyalar gönderilebiliyor. Bu miktar, çoğu kullanıcı için yeterli gelecektir.

256 bit şifreleme teknolojisini destekleyen platform, dosya paylaşım işleminin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor. Dosyalarınızı 6 basamaklı bir parola kullanarak paylaşabilirsiniz. Karşı tarafın dosyalara erişebilmesi için altı haneli parolayı girmesi gerekiyor.

Google Drive

Dünya çapında hemen hemen tüm internet kullanıcıları tarafından bilinen Google Drive, en iyi bulut depolama servisleri arasında yer alıyor. Yazılım devi tarafından sunulan platform üzerinden dosyalarınızı diğer kişiler ile paylaşabilmeniz mümkün.

Google Drive'ın ücretsiz versiyonu 15 GB depolama alanı sunuyor. Diğer Google hizmetleri ile entegrasyonu sayesinde ekip arkadaşlarınız ile gerçek zamanlı olarak iş birliği yapabilirsiniz. Windows, Mac, Android ve iOS platformlarında kullanılabilen hizmetin kullanımı da kolaydır.

OneDrive

OneDrive tıpkı Google Drive gibi çok popüler bir bulut depolama servisidir. Başarılı platform her ne kadar WeTransfer'e doğrudan alternatif olmasa da dosya paylaşımının yapılabilmesine imkân tanıyor. Platformun ücretsiz sürümü 5 GB depolama alanı sunuyor. Bu miktar, Google Drive'dan çok daha düşüktür.

Yandex Disk

Popüler bulut depolama hizmetlerinden bir tanesi olan Yandex Disk Windows, MacOS ve Linux platformlarında yer alıyor. 50 GB depolama alanı sunan platformda diğer kişilere kısa bağlantılar gönderebilirsiniz. Bu bağlantı sayesinde dosyalar görüntülenebilir ve indirilebilir.

Çok sayıda internet kullanıcısı tarafından tercih edilen Yandex Disk isimli platform herhangi bir program kurulmasına gerek kalmadan belge, tablo ve sunum dosyalarına erişilebilmesine olanak tanıyor.

DropSend

Dünya çapında 4 milyondan fazla kişi tarafından tercih edilen DropSend, büyük boyutlu dosyaların güvenli bir şekilde paylaşılabilmesine imkân tanıyor. Bu işlemin gerçekleşebilmesi için herhangi bir program indirilmesine gerek yok. Çok basit bir kullanıma sahip olan platformu 256 bit AES şifreleme teknolojisini destekleniyor.

Smash

Smash isimli platformun ücretsiz sürümünde dosya boyutu ile ilgili bir sınırlama mevcut değil fakat boyut 2 GB'ı aşarsa sırada beklemeniz gerekebilir. Dolayısıyla bu durum, dosya paylaşım sürecinin biraz uzamasına yol açabilir. Çok kolay bir kullanıma sahip olan platformda dosyayı ister sürükle bırak mantığıyla isterseniz Smash logosuna tıklayarak yükleyebilirsiniz.

TransferNow

Çok başarılı bir arayüze sahip olan ve bu nedenle kolay bir kullanım sunan TransferNow'da ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki farklı versiyon mevcut. Ücretsiz sürümde 5 GB'a kadar dosya gönderilebiliyor. Dosya boyutu sınırı, ücretli sürüm ile beraber önemli ölçüde artıyor.

Ücretsiz versiyonda ayrıca şifreli koruma desteği ve HTTPS aktarım özelliği de bulunuyor. Bu özellikler platformu çok daha kullanışlı hâle getiriyor. Dosya gönderebilmek için ister dosyayı sürükleyip bırakabilir isterseniz "Başla" butonuna basabilirsiniz.

SendGB

Dosya paylaşım sürecini oldukça basit hâle getiren SendGB üzerinden 5 GB'a kadar ücretsiz bir şekilde dosya gönderebilirsiniz. Dosyayı siteye yükledikten sonra e-posta bilgilerinin yanı sıra saklama süresini seçebilir ve bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu özellikler kullanım deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor.

TransferXL

Çok popüler bir hizmet olan TransferXL, internet kullanıcılarının büyük boyutlu dosyaları gönderebilmesini sağlıyor. Başarılı platformun ücretsiz versiyonunda 5 GB dosya boyutu sınırı bulunuyor. Dolayısıyla hizmet üzerinden ücret ödemeden boyutu 5 GB'dan fazla olan bir dosya gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra günlük toplam dosya gönderme sınırı ise 10 GB'dır.

Sync

Windows, Mac, iOS ve Android platformlarını destekleyen Sync, diğer internet kullanıcıları ile dosya paylaşabilme imkânı sunan bir bulut depolama hizmetidir. Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken platform güvenli dosya paylaşım olanağı tanır. Ücretsiz versiyonda 5 GB depolama alanı sunuluyor. Bu miktar, ücretli planlarda çok daha yüksek.

Box

Box tıpkı Google Drive ve OneDrive gibi bir bulut depolama hizmetidir. Uzun yıllar önce kullanıma sunulan ve günümüzde hâlâ popülerliğini devam ettirmeyi başaran Box'ın ücretsiz versiyonunda 10 GB depolama alanı sunuluyor. Dosya yükleme konusunda ise 250 MB sınır bulunuyor. Ücretli versiyonda ise bu miktar önemli ölçüde artıyor.

MediaFire

MediaFire, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından kullanılan oldukça popüler bir hizmettir. Sınırsız bant genişliği ve indirme sunan hizmet üzerinden dosyalarınızı depolayabilir ve diğer kişiler ile paylaşabilirsiniz. Popüler hizmetin ücretsiz versiyonu 10 GB depolama alanı sunuyor.

Dropbox

Tüm dünyada en popüler bulut depolama hizmetlerinden bir tanesi olan Dropbox üzerinden de dosya paylaşımı yapabilmeniz mümkün. Başarılı platformun ücretsiz versiyonunda 2 GB depolama alanı bulunuyor. Kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken Dropbox'ın kullanımı oldukça basittir.

Bu yazıda WeTransfer gibi uygulamalar listesi hazırladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Gmail Üzerinden Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Nasıl Yapılır?
İNTERNET

Gmail Üzerinden Büyük Boyutlu Dosya Gönderme Nasıl Yapılır?

Gmail büyük boyutlu dosya gönderme programsız nasıl yapılır? iPhone, iPad, PC ve Android cihazlar için oldukça ayrıntılı bir rehber hazırladık. İşte detaylar!