Google Translate Desktop

Google Translate Desktop

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 31,187
  • DOSYA BOYUTU 0.61 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici AthTek Software

Google Translate Desktop

Google Translate Desktop, yazılı metinleri farklı dillere çevirmenizi sağlayan yararlı bir yazılımdır. Google'ın sağlamış olduğu çeviri servisini kullanarak bilgisayarlarınızın masaüstünden kolayca çeviriler yapmanızı sğalayan program ile tarayıcınızı açmadan çeviri işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Programı kullanarak 58 farklı dilde çeviriler yapabilir ve ihtiyacınız olan kelime ve cümlelerin anlamlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca 34 dil için telaffuz desteği de bulunmaktadır.

Programın arayüzü oldukça sade ve kullanıcı dostudur. Kopyaladığınız metinlerdeki dili otomatik olarak tespit eden program, hangi dile çevirmek istediğinizi seçebileceğiniz bir liste sunmaktadır.

Programın en etkileyici ve işe yarar özelliklerinden birisi üzerinde bulunan not panosudur. Çevirilerinizi direk ana ekranda gösteren program üzerinde not panosu sayesinde aynı anda farklı işlemler yapabilir veya çevirilr üzerinde oynamalar yapabilirsiniz. Çevirilerin direkt olarak çıktısını almanızı sunmayan program ile yaızlı metinleri kolayca kaydederek daha sonra çıktısını alabilirsiniz.

Arayüz için farklı temalardan birini seçerek kullanacağınız yazı türü, rengi, boyutu ve efektlerini de kişiselleştirebilirsiniz.

İstediğiniz URL'leri girerek girdiğiniz URL'deki sayfanın tamamının çevirme işlemini yapan program ile okumayacağınız kelimelerin tam olarak nasıl doğru okunduğunu öğrenebilir ve doğru telaffuz edebilirsiniz.

İnternet üzerinde sıklıkla geziyor fakat bazı sitelerdeki yazıları anlayamıyorsanız Google Translate Desktop sizin için oldukça yararlı olacaktır. Özellikle yeni İngilizce öğrenenler veya bilmeyenlerin yardımına koşan programı ücretsiz olarak sitemiz üzerinden indirebilirsiniz.