SafeCleaner

SafeCleaner

kullanıcı
  • Lisans ÜCRETSİZ
  • TOPLAM İNDİRME 462
  • DOSYA BOYUTU 0.74 MB
  • EDİTÖR PUANI
  • Üretici Duthersoft

SafeCleaner, bilgisayarınızdan daha önce kaldırdığınız fakat hala geri dönüşüm imkanı olan programları temizlemek ve geri getirelemez hale getirmek için hazırlanan ufak fakat başarılı bir programdır.

SafeCleaner, bilgisayarınızdan sildiğiniz önemli bilgilerin, hard diskiniz üzerindeki kalıntılarını temizleyerek geri dönüşümünü imkansız hale getirmek için tasarlanan muhteşem bir programdır.

Oldukça ufak bir program olmasına rağmen, güvenliğinizi sağlamak adına büyük işler başarıyor. Sade arayüzü sayesinde herkes kolayca kullanabileceği uygulama, bilgisayarınızdan normal yollarla sildiğiniz programların geri dönüşümünü imkansız hale getiriyor. Peki sildiğimiz dosyalar nasıl geri dönüştürülür diye düşünüyorsanız, bilgisayarınız üzerinden normal silme işlemleri gerçekleştirdiğinizde, kaldırdığınız dosyayı direkt olarak göremez yada ulaşamazsınız fakat yardımcı programlar kullanarak dosyanın geri dönüşümünü yapabilirsiniz. Bu durum kimi zaman için iyi kimi zaman için ise kötü sonuçlar doğuraabilir. Yanlışlıkla sildiğiniz bir dosya için geri dönüştürme işlemi iyi birşeyken, kişisel ve öenmli bilgilerinizin bulunduğu fakat ihtiyacınızın olmadığı dosyalar için kötüdür. Bu tarz dosyaları kaldırdıktan sonra SafeCleaner programını kullanarak bilgisayarınızdan tamamen yok olmasını sağlabiliyorsunuz. Böylece o dosyaya birdaha kimse erişemiyor.

Kişisel veya ticari bilgiler, önemli istatistikler vb. gibi değerli dosyaların güvenliğini sağlamak için rahatlıkla kullanabileceğiniz uygulama tamamen ücretsiz. Bilgisayarınızın hard diskini temizleyebileceğiniz gibi, taşınabilir hafıza kartlarınıda bilgisayarınıza takarak temizleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Sildiğiniz dosyaların geri gelme ihtimalini veya başkalarının bu dosyalara ulaşma ihtimalini kaldırmak istiyorsanız kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.